Batalia o przyszłość Salahdine’a Parnasse’a rozgrywa się już od jakiegoś czasu. Martin Lewandowski zdradził, iż jego zdaniem to PFL, a nie UFC jest obecnie ich głównym konkurentem w rywalizacji o względy Francuza.

Salahdine Parnasse (18-2) występuje w największej polskiej organizacji od siedmiu lat. W tym czasie zdążył stoczyć 12 pojedynków, zwyciężająć dziesięciokrotnie. Doszedł na sam szczyt, sięgając po pasy dwóch dywizji – piórkowej oraz lekkiej. Następnie spróbował dokonać jeszcze niemożliwego, podchodząc do potyczki o trzecie trofeum, jednakże próba ta zakończyła się niepowodzeniem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dzięki swoim niesamowitym umiejętnościom, reprezentant Trójkolorowych zaskarbił sobie sympatię nie tylko polskich, ale i europejskich kibiców, stając się niemałą gwiazdą. Nie jest żadną tajemnicą, iż jest głównym koniem pociągowym gali w Paryżu. Walka na KSW 93 będzie dla niego jednocześnie ostatnią w obowiązującym kontrakcie z polską federacją, więc naturalnie rodzi się pytanie – co dalej? Martin Lewandowski przyznaje, iż będzie mocno rywalizował o utrzymanie go, jednakże jest pewien poziom, którego nie zamierza przekraczać.

Nie wiem, słyszę różne scenariusze… Że jest już dogadany z PFL-em, że chcą mu dać trzykrotność naszej kwoty. Wiesz, my mamy konkretną propozycję, dostanie ją od razu w niedzielę po gali. Na pewno mogę powiedzieć tyle, że po siedmiu latach jest to pierwsza gala, którą możemy powiedzieć, że jest dzięki Salahdine’owi, bo wykonał tutaj masę roboty promocyjnej, jest super rozpoznawalny. Wyrosła nam fajna, międzynarodowa, poważna gwiazda i na pewno powalczę o niego mocno. Natomiast jest pewien poziom absurdu poza który już nie wyjdę. Zawsze mówię, że można się chwalić, ścigać, ale później zeznanie podatkowe jest mniej tolerancyjne.

(…) PFL będzie chciało zagrać na nosie, pokazać dokładnie tak samo, jak ONE FC z Roberto [Solidiciem] – czyli mu tu jesteśmy najmocniejsi, my jesteśmy królami dżungli i mamy najwięcej kasy… Być może tak jest, no. 

Zobacz także: [PL] Salahdine Parnasse – ostatnia walka w KSW? | Testy „zatrzymały” rewanż? | Alvarez był w grze? [WYWIAD]

fot. Materiały własne, materiały prasowe KSW