Piękne wieści dla polskich fanów MMA! Łukasz Brzeski kolejnym zawodnikiem znad Wisły, który dostał swoją szansę na sprawdzenie umiejętności w największej organizacji MMA na świecie – UFC. Zawodnik wywalczył sobie kontrakt zwyciężając w programie Dana White’s Contender Series przez poddanie w trzeciej rundzie.

Łukasz Brzeski stoczył 2 rundy dość wyrównanej walki z Dylanem Potterem, ale gdy w trzeciej odsłonie pojedynek trafił do parteru, Polak nie dał żadnych szans rywalowi, zdominował go i poddał duszeniem zza pleców. Postawa Brzeskiego w klatce DWCS zyskała aprobatę prezesa UFC, który po dyskusji ze współpracownikami, postanowił dać mu szansę w swojej organizacji.

Wśród innych nagrodzonych kontraktem z UFC za walkę w DWCS znalazł się także niedoszły zawodnik KSW, były mistrz ACA, Albert Duraev.

Łukasz Brzeski ma za sobą świetne występy w organizacji Babilon MMA, gdzie miał nawet walczyć o pas mistrzowski. Do pojedynku jednak nie doszło. Manager Łukasza, Artur Gwóźdź z Artnox Fight Sport, zabiegał o zainteresowanie swoim podopiecznym w UFC na tyle skutecznie, że zaproponowano mu szansę zaprezentowania się w programie Dany White’a.

Zobacz także: „Gdzie diabeł nie może, tam Artnoxa pośle” – Brzeski vs. Potter już we wrześniu!

Brzeski dołączy do naszego jedynego ciężkiego, który walczy aktualnie w UFC, Marcina Tybury. Pozostaje czekać na debiut w oktagonie!

źródło: Twitter/Artur Gwóźdź, UFC