Lyman Good przed UFC 249: To wielki test na zachowanie koncentracji

56
źródło: fightnews.info

Lyman Good, który ma zmierzyć się z Belalem Muhammadem na gali UFC 249 w wywiadzie dla MMA Fighting opowiedział m.in. o tym, jak zachowuje koncentrację i skupia się wyłącznie na planowanej walce walce, wobec panującej wokół epidemii.

Ze względu na pandemię koronawirusa póki co, nie wiadomo, gdzie odbędzie się gala UFC 249. Jeden z zawodników, który ma wystąpić na tym wydarzeniu Lyman Good opowiedział, jak całe zamieszanie oddziałuje na jego mentalność i przygotowania.

Podchodzę do tego tak, jakby to się miało odbyć. Przygotowuję się na 18 kwietnia. Nic tak naprawdę się nie zmieniło, oprócz podjęcia środków ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa – nie mam zbyt dużego kontaktu z ludźmi.

To wielki test na zachowanie koncentracji. W tym całym szaleństwie chodzi o to, żeby założyć klapki na oczy i robić to co do ciebie należy, choć nie jesteś pewien, czy to [starcie] się wydarzy. To co możemy, to jedyna rzecz, na której powinniśmy się skupić. Jeśli potrafię poukładać w głowie otrzymywane informacje, to skupię się na tej jednej rzeczy.

Amerykanin to bardzo doświadczony zawodnik – w zawodowym MMA jest już od 15 lat. Nic dziwnego więc, że w czasach epidemii zachowuje spokój.

Jako zawodnik już jesteś narażony na wiele zagrożeń. Jeśli chodzi o czynnik ryzyka, to dla nas nic nowego.

Rywalem 34 – latka na gali z numerem 249 ma być Belal Muhammad. Obaj panowie mieli zmierzyć się ze sobą na UFC 205, jednak ze względu na pozytywny wynik testu antydopingowego u Good’a do starcia ostatecznie nie doszło. „Cyborg” jest przekonany o tym, że jest to świetne zestawienie i jak sam twierdzi w pojedynku z Belalem ma szansę dowieść tego, że zasługuje na miejsce w pierwszej dziesiątce w rankingu dywizji lekkiej.

To była kwestia czasu, kiedy ze sobą zawalczymy. Mieliśmy zmierzyć się kilka lat temu, więc historia zatoczyła koło.

Myślę, że to świetne zestawienie. Każda osoba, którą stawiają przede mną jest dla mnie okazją, aby pokazać najlepszą wersję siebie i udowodnić światu, że powinienem znajdować się w pierwszej dziesiątce. Belal Muhammad to jedyna osoba, która stoi na mojej drodze do tego.

Zobacz także: Donald Cerrone chętny do walki na UFC 249, jest już potencjalny przeciwnik

Źródło: MMA Fighting