Maciej Gierszewski w walce wieczoru gali Brave CF 28

198

Trenujący i mieszkający na wyspach reprezentant naszego kraju, Maciej Gierszewski (6-4) już za niecały miesiąc stanie przed kolejną szansą zaprezentowania się na arenie międzynarodowej w organizacij Brave.

Brave znane z eventów organizowanych w krajach bliskiego wschodu, a ostatnimi czasy również w Europie, zorganizuje swoją 28-mą galę w Bukareszeście, wespół z rumuńską organizacją RXF, która tej nocy równolegle stworzy swoją 36-tą galę, wydarzenie zostało opatrzone przez orgniazatorów nazwą „VIP Edition”, to też charakter gali zapowiada się na dość ekskluzywny.

Polski „Magic Man” w walce wieczoru zmierzy się z Australijczykiem, Johnem Brewinem (5-1) w limicie kategorii lekkiej. Polak wziął walkę z krótkim wyprzedzeniem, a obecnie znajduje się na paśmie dwóch zwycięstw przed czasem.

Rywal Gierszewskiego ma większe doświadczenie w organizacji, gdzie zdążył wypracować dotychczas rekord 3-1. Polak w Brave jest niepokonany, a walka w Rumunii będzie jego drugim występem w ich szeregach. W swoim debiucie, w lipcu tego roku znokautował na gali w Londynie Ciana Cowleya.

Zobacz także: Wywiad z Maciejem Gierszewskim po zwycięstwie na Wieczorze Walk SWD

Jak dowiedzieliśmy się od samego zawodnika, Maciek podpisał kontrakt z Brave na kilka pojedynków, zatem możemy spodziewać się jego kolejnych walk także w tej prężnie rozwijającej się organizacji, w której przeszłości występował m.in. Paweł Kiełek, a także polski akcent w klatkowym centrum wydarzeń czyli sędzia ringowy Tomasz Bronder.