Mamed Khalidov wraca do klatki MMA!

źródło: facebook/KSW

Wspaniałe wieści dla fanów najbardziej znanego polskiego zawodnika MMA. Mamed Khalidov ogłosił na swoim profilu na facebook’u, że wraca do MMA!

To dla was walczyłem przez lata. To dla was zostawiałem każdego dnia na sali wszystko co miałem – całego siebie. To dla was dziś postanawiam wrócić ! Ci którzy chcieli zamknąć Khalidowa mogą już odpocząć. Sam wejdę do klatki …. i mogę wam obiecać jedno: mocniejszy niż kiedykolwiek, wybudzony przez odgłosy broni we własnym domu, groźniejszy niż kiedykolwiek. Oczerniony i osądzony wrócę pewniejszy niż kiedykolwiek. Bo właśnie ta sytuacja pokazała mi ostatecznie, że niechętne jednostki zalewa fala lojalnych fanów wpierających mnie przez lata a za kilkoma pojedynczymi gwizdami stoją setki tysięcy tych, którzy wołali i wołają na trybunach moje imię. To wasze głosy niosły mnie ostatnie 15 lat. To dla was powrócę tam gdzie moje miejsce – do klatki … klatki MMA

czytamy w oświadczeniu zawodnika.

Mamed ogłosił zakończenie kariery w grudniu ubiegłego roku po drugiej przegranej z Tomaszem Narkunem. W udzielanych później wywiadach podkreślał, że coś się w ni wypaliło. Do tego zmagał się już od dłuższego czasu z postępującą depresją.

Zobacz także: Mamed Khalidov ogłosił zakończenie kariery!

W rozmowie z Wprost zawodnik przyznał kilka miesięcy temu, że prawdziwe kłopoty i nasilenie zwątpienia nastapiły w 2015 roku, gdy przeszedł operację kręgosłupa. Wówczas zdał sobie sprawę z tego, że jego kariera w MMA wisi. Bardzo źle odbiło się to na jego samopoczuciu.

Dla czynnego sportowca konieczność przerwania treningów, widmo końca kariery z powodu kontuzji, okazało się ogromnym obciążeniem psychicznym. Zbyt dużym. (…) Któregoś dnia po prostu fatalnie się poczułem. I już tak zostało. Z dnia na dzień, w zasadzie w ciągu sekundy coś się przełączyło i świat zmienił swoje oblicze.

powiedział.

Dziś Mamed sprawił swoim fanom najlepszy prezent – zapowiedział swój powrót do klatki, gdzie oglądali go przez ostatnie lata.

 

źródło: facebook