Jak już wiemy, Marcin Held weźmie udział w tegorocznym turnieju PFL, którego stawką jest milion dolarów. Wczoraj, w programie Ring TVP Sport Polak zdradził, kiedy zobaczymy jego pierwszą walkę pod szyldem nowego pracodawcy.

Kolejny sezon PFL startuje 23 kwietnia. W turnieju kategorii lekkiej o zwycięstwo powalczy nasz rodak – Marcin Held (26-7). Wśród jego potencjalnych przeciwników znalazło się kilku znakomitych zawodników, jak chociażby dwukrotny zwycięzca wcześniejszych rozgrywek, Natan Schulte (20-3-1) oraz  były mistrz UFC, Anthony Pettis (24-10).

Pełną listę uczestników obu turniejów PFL znajdziesz tu: PFL podało uczestników tegorocznych turniejów w dywizjach piórkowej oraz lekkiej

Goszcząc w programie Ring TVP Sport Marcin opowiedział o swojej aktualnej formie i planach związanych z turniejem. A zapytany przez Piotra Jagiełło o to, kiedy stoczy swój pierwszy pojedynek dla PFL, przyznał od razu:

Wiem już, że będę walczył na tej pierwszej gali, 23 kwietnia.

W rozmowie wyrażał się też w samych superlatywach na temat jednego ze swoich potencjalnych rywali, Anthony’ego Pettisa, z którym miał okazję w przeszłości wspólnie trenować przez 4 miesiące w Stanach. Jednocześnie Marcin nie ukrywa, że chętnie zmierzyłby się z byłym mistrzem UFC.

Warto przypomnieć, że cały najbliższy sezon PFL będziemy mogli oglądać w TVP Sport.

źródło: TVP Sport