Dziś w nocy kolejny Polak wejdzie do klatki UFC. Tym razem Marcin Prachnio skrzyżuje rękawice z Ike Villanuevą. Jakie szanse w tym starciu ma nasz rodak? W jakiej płaszczyźnie rywal będzie dla niego najgroźniejszy? Zapraszamy na typowanie oraz do obstawiania na efortuna.pl!

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: Zakład bez ryzyka w wysokości do 210 zł oraz bonus od depozytu do 2000 złotych!

Grzegorz: Zarówno Ike Villanueva jak i Marcin Prachnio specjalizują się w płaszczyźnie stójkowej. Obaj w ostatnich starciach walczyli o utrzymanie się w UFC i obaj zwyciężyli, z tą jednak różnicą, że Polak pokonał zdecydowanie lepszego zawodnika niż ten odprawiony przez Amerykanina.
Ostatnia walka Prachni pokazała, że gdy polski reprezentant wchodzi do walki z chłodną głową to jest w stanie nawet nieźle walczyć, idąc na wymiany i potrafiąc przyjąć sporo ciosów od rywali. Owszem, Khalil Rountree Jr. był w stanie kilka razy poważnie zachwiać Marcinem, jednak ten – w przeciwieństwie do swoich trzech poprzednich walk w UFC – przetrwał trudne chwile i powrócił do rywalizacji. Po stronie Prachni na pewno w walce z Villanuevą będzie szybkość oraz kopnięcia. Ike to głównie bokser, który dysponuje bardzo silnym ciosem, nie jest natomiast tak szybki i lotny na nogach jak Prachnio. Także dystansowanie kopnięciami mocno pomoże Polakowi obronić się przed ofensywnymi zapędami oponenta. Kondycyjnie raczej obaj stoją na podobnym, niezbyt zadowalającym poziomie. Myślę, że bardzo atrakcyjnym kursem jest postawienie na skończenie walki przez KO/TKO, gdyż obaj zawodnicy jeśli już wygrywają to najczęściej nokautując swoich przeciwników, a gdy przegrywają to sami padają po ciosach. Obaj tak naprawdę mają argumenty, aby wygrać najbliższe starcie, choć technika i szybkość, o której już wspomniałem, faworyzują nieznacznie Prachnię. Ike to typowy bitnik, który lubi iść na wymiany i wyprowadza sporo (często niecelnych) mocnych ciosów, raczej pozbawionych techniki.
Podsumowując, moim zdaniem Polak będzie regularnie okopywał korpus przeciwnika, odbierając mu nieco oddech, następnie próbując więcej akcji pięściarskich, po których Villanueva w końcu padnie na deski i Prachnio wygra drugą z rzędu walkę w UFC. Mój typ: Marcin Prachnio przez KO w 2. rundzie.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Prachnio: 1.47
Villanueva: 2.69

Chcesz obstawiać gale MMA? Zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.