Poznaliśmy szczegóły dotyczące debiutu Marty Waliczek w amerykańskiej organizacji PFL. Polka rozpocznie rywalizację od występu na zaplanowanej na 25 marca gali w Newcastle. Zmierzy się wówczas ze Szwedką, Cornelią Holm.

Mająca na koncie już ponad 10. zawodowych startów, Marta Waliczek (6-5), jak dotąd obijała się w klatkach różnych organizacji – zarówno tych na Starym Kontynencie, jak i poza nim. Kilkanaście dni temu na światło dzienne wyszło, iż teraz związała się z PFL, gdzie wystartuje w regularnym turnieju.

Zobacz także: Marta Waliczek zawodniczką PFL – debiut już w marcu

Pierwszy występ będzie miał miejsce końcem marca. 25 dnia tamtego miesiąca, zmierzy się ona z legitymującą się profesjonalnym rekordem 5-5, Cornelią Holm. Dojdzie do tego podczas wydarzenia w Newcastle, o czym możemy przeczytać w mediach społecznościowych federacji.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Holm ma za sobą starty w takich organizacjach, jak Cage Warriors, UAE Warriors, czy OKTAGON. W tej ostatniej miała nawet okazję rywalizować z inną Polką – Różą Gumienną (4-3). Rozegrało się to w lipcu minionego roku. Arenę jako triumfatorka ostatecznie opuściła Szwedka, która jednogłośnie zwyciężyła na kartach sędziowskich.

Źródło: Twitter/PFL MMA