Jeden z byłych czołowych zawodników kategorii półśredniej, w osobie mistrza tej dywizji z 2014 roku, Johny Hendricks (18-8) wypełnił obowiązujący kontrakt z największą organizacją na świecie i jest obecnie wolnym zawodnikiem. Fakt ten zdaje się wykorzystać jeden z właścicieli KSW, Martin Lewandowski.

Amerykanin twierdzi, że UFC chce, aby występował w wadze półśredniej. Problem w tym, że ma on spore problemy z mieszczeniem się w tym limicie. Co więcej, nawet w walce przeciwko Timowi Boetschowi (21-12), która miała odbyć się w kategorii średniej Bigg Rigg nie zdołał zbić odpowiednio dużo kilogramów. Do wypowiedzi Hendricksa nawiązał Martin Lewandowski zamieszczając na twitterze poniższy wpis:


Johny Hendricks to były mistrz UFC, trofeum zdobył pokonując Robbiego Lawlera (28-12, 1NC), a stracił w rewanżu z tym samym zawodnikiem już w swojej kolejnej walce. Łącznie w amerykańskiej organizacji stoczył 21 walk, z czego 13 wygrał, a 8 przegrał. Obecnie jednak radzi sobie zdecydowanie gorzej, w ostatnich 6 walkach wygrał tylko z mającym jeszcze gorszą passę, Hectorem Lombardem (34-9-1, 2NC).

autor: Krzysztof Czachor

 

źródło: Twitter