Max Holloway vs. Frankie Edgar planowane na galę UFC 240

źródło: MMAFighting.com/YT

Jak donosi dziennikarz Brett Okamoto za pośrednictwem Twittera – mistrz kategorii piórkowej organizacji UFC, Max Holloway (20-4) stanie do trzeciej obrony pasa mistrzowskiego, mierząc się z Frankie’m Edgarem (23-6-1).

Po nieudanej przygodzie w kategorii lekkiej, gdzie Max Holloway po raz drugi w karierze przegrał z aktualnym tymczasowym mistrzem kategorii lekkiej – Dustinem Poirierem, czempion dywizji piórkowej wróci bronić pasa w swojej kategorii na gali UFC 240, która odbędzie się 27 lipca.

Rywalem Hawajczyka będzie były mistrz kategorii lekkiej organizacji UFC – Frankie EdgarThe Answer już dwukrotnie próbował zdobyć tytuł dywizji piórkowej, w starciach z Jose Aldo. Oba przegrał jednogłośnymi decyzjami sędziowskimi, po pięciorundowych bojach.

Zawodnicy mieli się już ze sobą zmierzyć przy okazji gali UFC 218, lecz z pojedynku wypadł kontuzjowany Edgar. Został zastąpiony przez Jose Aldo. Po raz kolejny, pojedynek Maxa Hollowaya z Frankie’m Edgarem zestawiono na galę UFC 222, wówczas jednak to mistrz nie był w stanie wejść do klatki, z powodu kontuzji nogi. Na zastępstwo wskoczył Brian Ortega, który niespodziewanie znokautował Edgara już w pierwszej rundzie walki, zajmując jego miejsce pretendenta nr 1 do pasa mistrzowskiego. Po porażce z T-Citym, Frankie Edgar zwyciężył jednogłośnie na punkty pojedynek z Cubem Swansonem w kwietniu 2018 roku.

O zestawieniu poinformował Brett Okamoto, za pośrednictwem Twittera:

źródło: Twitter