Organizacja UFC potwierdziła niedawne doniesienia o zestawieniu byłego mistrza organizacji WEC i UFC kategorii lekkiej, Anthony’ego Pettisa (22-8) z Nate’m Diazem (19-11) na galę UFC 241 w Anaheim.

Już oficjalnie – na gali UFC 241, która odbędzie się 17 sierpnia w kalifornijskim Anaheim, w bój pójdą niepałający do siebie sympatią, Anthony PettisNate’m Diazem

Dla Pettisa będzie to powrót po marcowym nokaucie na Stephenie Thompsonie, po zmianie kategorii wagowej na półśrednią. Dla młodszego z braci Diazów zaś, pojedynek z Showtimem będzie powrotem po trzyletniej przerwie, kiedy to na gali UFC 202 nieudanie zmierzył się w rewanżowym starciu z Conorem McGregorem, przegrywając większościową decyzją sędziów po pięciu rundach walki. 

Pojedynek zakontraktowany został w limicie kategorii półśredniej. O zestawieniu oficjalnie poinformowała organizacja UFC za pomocą mediów społecznościowych:

Oprócz powyższego starcia, na gali UFC 241 obejrzymy rewanżowy pojedynek pomiędzy Danielem Cormierem i Stipe Miocicem, na szali którego znajdzie się pas mistrzowski kategorii ciężkiej, a także potyczkę w kategorii średniej – Yoela Romero z Paulo Costą.  

źródło: UFC