Powrót Conora McGregora miał nastapić w mijajacym roku, ale jak już wiemy – do tego nie doszło. Czy uda się w 2024 r.? Gwiazdor MMA ogłosił właśnie konkrety co do swojej kolejnej walki.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wszystkie spekulacje co do powrotu Conora McGregora już za nami? Pora zakończyć dysputy z kim, kiedy i gdzie? Oto niepokorny Irlandczyk postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i ogłosił w sylwestrowy wieczór, kiedy ponownie zobaczymy go w akcji.

„Panie i Panowie, szczęśliwego Nowego Roku dla Was wszystkich. Chciałbym ogłosić ważną datę związaną z moją osobą, Conorem McGregorem – najważniejszy powrót wszech czasów, do którego dojdzie w Las Vegas, podczas Międzynarodowego Tygodnia Walk UFC, 29 czerwca. Przeciwnikiem [będzie] Michael Chandler, a waga [w której się zmierzą – przyp. red.], Panie Chandler, 185 funtów.”

oznajmił na załączonym wideo, zanosząc się gulgoczącym śmiechem.

Jak poważnie należy traktować to ogłoszenie – trudno powiedzieć – Conor lubi zaskakiwać i zmieniać zdanie. Prawdopodobnie jednak musiał wskazać konkretną datę powrotu pod naciskami organizacji UFC i jej szefa, Dany White’a.

Conor McGregor jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych postaci w mieszanych sztukach walki. Swoją przygodę w UFC rozpoczął w kwietniu 2013 r. Jego kariera nabrała tempa po nokaucie José Aldo w grudniu 2015 roku i zdobyciu mistrzostwa wagi piórkowej. Rok później McGregor zdobył mistrzostwo w wadze lekkiej, pokonując Eddiego Alvareza i stając się pierwszym zawodnikiem w historii UFC, który dzierżył dwa mistrzowskie pasy jednocześnie. Jego dominacja w wadze piórkowej zakończyła się w listopadzie 2016 roku, gdy zrezygnował z pasa, aby skupić się na wadze lekkiej. Jego kariera przeżywała wzloty i upadki, w tym utratę pasa wagi lekkiej w kwietniu 2018 roku oraz przegraną z Khabibem Nurmagomedovem w październiku tego samego roku.

Zobacz także: „McGregor zapomniany” – Chandler zaczepia Conora

Po dwukrotnym ogłoszeniu zakończenia kariery w 2019 i 2020 roku, McGregor powrócił do walki, lecz doznał porażki z Dustinem Poirerem w styczniu 2021 roku. Ich trzecia walka w lipcu tego samego roku zakończyła się z kolei kontuzją Irlandczyka.

W lutym 2023 roku ogłoszono, że McGregor będzie trenerem w 31. sezonie programu „The Ultimate Fighter”, z planowaną walką z Michaelem Chandlerem. Na to starcie czekamy zatem od wielu miesięcy.

źródło: TheMacLife