Długo wyczekiwany przez polskich fanów angaż w KSW właśnie stał się faktem. Do największej organizacji MMA nad Wisłą dołącza były zawodnik UFC – Bartosz Fabiński.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Znany ze swoich piekielnie trudnych do przejścia zapasów i umiłowania do krwawego rozbijania przeciwników Bartosz Fabiński (16-5) znalazł właśnie nowego pracodawcę. „Rzeźnik” zawalczy na KSW 90, gdzie zastąpi kontuzjowanego Radosława Paczuskiego. Informację o tym fakcie podał na portalu X manager Fabińskiego, Artur Ostaszewski.

Wieści szybko potwierdziła także sama organizacja KSW:

Fabiński, przed dołączeniem do UFC, odnosił znaczące sukcesy w Polsce, wygrywając 11 z 13 stoczonych walk i zaliczając tylko dwie przegrane – z Marcinem Bandlem i Wendresem Carlosem da Silvą. W UFC Bartek rozpoczął od serii zwycięstw, pokonując kolejno Garretha McLellana, Héctora Urbina i Emila Webera Meeka. Jego styl walki, oparty na dominacji w zapasach, szybko zyskał uznanie. W szczególnie imponującym debiucie z McLellanem, Fabiński skutecznie wykończył aż 10 obaleń na 11 prób, kontrolując przeciwnika przez niemal 11 minut z 15-minutowej walki.

Taktyka „Rzeźnika” to ciężka presja na przeciwnika, połączona z efektywnymi, krótkimi ciosami w parterze. Jego wytrzymałość i siła sprawiają, że im dłużej trwa walka, tym przewaga Bartka staje się bardziej widoczna. Ta charakterystyka stylu sprawia, że Fabiński jest uważany za jednego z najbardziej wytrzymałych i konsekwentnych zawodników wcześniej w 77 kg, a obecnie w wadze średniej.

Z kim spotka się w debiucie? Tego jeszcze nie wiadomo.

źródło: X/Artur Ostaszewski