Świat mieszanych sztuk walki z zaciekawieniem obserwował nie tylko walkę bokserską między Nate’em Diazem a Jorge Masvidalem, ale również niespodziewane zaangażowanie Conora McGregora w to wydarzenie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Conor McGregor mimo długoletniej rywalizacji z Diazem postanowił postawić aż 500 000 dolarów na zwycięstwo swojego byłego przeciwnika. Irlandzki gwiazdor podzielił się tą informacją za pośrednictwem mediów społecznościowych, argumentując swoją decyzję tak:

„Zasięg, forma, doświadczenie i fakt, że będą używać tylko rąk – nie widzę, jak Masvidal mógłby sprawić Nate’owi jakiekolwiek problemy w ringu bokserskim. Obaj są trochę niepoważnymi zawodnikami w walce, ale czuję, że Nate pokona go z łatwością.”

Kursy na to starcie faworyzowały lekko Diaza (+210), zatem McGregor stawiając pół miliona dolarów, prawdopodobnie zarobił ponad milion dolarów, co z resztą potwierdził na swoich social mediach:

O tym, że pomógł zarobić pokaźną sumkę swojemu byłemu rywalowi, Diaz dowiedział się na konferencji prasowej i krótko, w swoim stylu, skomentował to tak:

No i super. Dobra robota dla nas obu…

To nieoczekiwane zaangażowanie McGregora przypomniało fanom o legendarnych starciach między nim a Diazem w oktagonie UFC. Od lat spekuluje się o potencjalnej trzeciej walce między tymi zawodnikami, która mogłaby być jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w historii MMA.

Nate Diaz, który obecnie eksploruje możliwości poza UFC, wielokrotnie wspominał o planach powrotu do organizacji. Z kolei McGregor, mający jeszcze dwie walki w kontrakcie z UFC, obecnie leczy kontuzję palca u nogi, która opóźniła jego oczekiwane starcie z Michaelem Chandlerem.

Zobacz także: McGregor i Chandler zabierają głos w sprawie odwołanej walki

źródło: X/Conor McGregor, X/Goodman