Michael Chandler bliski podpisania kontraktu z UFC. Na horyzoncie walka z Fergusonem

121
źródło: apkpure.com, mmajunkie.com

Jak już doskonale wiemy ostatecznie nie dojdzie do pojedynku Dustin Poirier (26-6) vs. Tony Ferguson (25-4), o czym niedawno informował Dana White. Dodał on również, że aktualnie poszukiwany jest nowy rywal dla „El Cucuya” na UFC 254 w Abu Dhabi.

Dziennikarz espn.com Ariel Helwani podał informację, że UFC jest blisko podpisania kontraktu z Michaelem Chandlerem (21-5), który miałby być kolejnym rywalem Tony’ego Fergusona.

„Według @arielhelwani, UFC jest liderem do podpisania kontraktu z wolnym zawodnikiem Michaelem Chandlerem, który był dyskutowany jako potencjalny rywal dla Tony’ego Fergusona.”

„Jednym z nazwisk, o których dyskutowano [do walki z Tonym Fergusonem] jest wolny zawodnik Michael Chandler” – poinformował Helwani. „UFC prowadzi zaawansowane rozmowy z Chandlerem, według źródeł UFC jest faworytem, ​​do podpisania z nim kontraktu, chociaż umowa nie została jeszcze sfinalizowana. Nie jest jasne, czy Ferguson jest zainteresowany taką walką.”

Michael Chandler jest byłym trzykrotnym mistrzem Bellatora w wadze lekkiej. W swoje bogatej karierze stoczył wiele wspaniałych i emocjonujących pojedynków. W 2011 roku na Bellator 36 poddał naszego rodaka Marcina Helda (26-7). Aktualnie posiada serię dwóch zwycięstw z rzędu. W ostatnim boju na Bellator 243 znokautował Bensona Hendersona (28-9).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Tony „El Cucuy” Ferguson należy do najbardziej widowiskowych zawodników w historii Ultimate Fighting Chmpionship. Niemal każda jego walka dostarcza niesamowitych emocji. Zdecydowaną większość swoich pojedynków kończył przed czasem co pokazuje, że nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów. W poprzednim boju na UFC 249 po niesamowitej batalii przegrał przez TKO w piątej rundzie z Justinem Gaethje (22-2).

Zobacz także: UFC on ESPN+36: Covington vs. Woodley – pełna karta walk. Gdzie i jak oglądać?

źródło: ESPN, Ariel Helwani