BREAKING: Mateusz Gamrot wystąpi na październikowej gali UFC

2001
materiały własne

Z informacji, jakie podaje portal MMA Junkie wynika, że pierwszy podwójny mistrz KSW wystąpi pod sztandarem UFC już 17 października. Oponentem popularnego „Gamera” ma być Rosyjski „Snajper”, Magomed Mustafaev.

32-letni Rosjanin legitymuje się profesjonalnym rekordem 14-4. Pierwotnie na tym wydarzeniu miał stanąć w szranki z Renato Moicano, aczkolwiek do tego starcia finalnie nie dojdze. Jak wiadomo, Brazylijczyk zna naszego rodaka z maty American Top Team, co umożliwiło mu zastąpienie go w walce z Magomedem Mustafaevem. „Snajper” ostatni raz widziany był w oktagonie, w lutym bieżącego roku. Walczył wówczas z Bradem Ridellem i po wyrównanym boju przegrał na kartach sędziowskich.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Mateusz Gamrot ostatni raz zameldował się w klatce na minionym wydarzeniu KSW z numerem 54. Mierzył się wówczas z reprezentującym barwy WCA Fight Team, Marianem Ziółkowskim. Po 25-minutowej batalii 30-latek odniósł zwycięstwo, co pozwoliło mu utrzymać nieskazitelny rekord. Jego przyszłość stanęła jednak pod znakiem zapytania, bowiem orzekł, iż wysłucha oferty każdej organizacji, które jak się później okazało, chętnie się zgłaszały. Nie tak dawno fighter dodał na swoich mediach społecznościowych tajemniczy wpis, w którym zasugerował, że podpisał kontrakt. Teraz w związku z federacją wszystko jasne, aczkolwiek już podczas pierwszego boju czeka go niełatwe zadanie. Jak jednak sam wciąż podkreśla, jego celem jest zostanie numerem jeden na świecie, dlatego ciągle musi pokonywać coraz to silniejszych przeciwników.

Zobacz także: Michael Chandler bliski podpisania kontraktu z UFC. Na horyzoncie walka z Fergusonem

Źródło: MMAjunkie