Na PROMMAC 1 wystąpi kolejna gwiazda MMA, będzie to Amerykanin Mike „The Juggernaut” Wessel, który będzie przeciwnikiem Michała „Masakry” Kity. Takie zestawienie gwarantuje ogromne emocje oraz bezkompromisową wymianę mocnych uderzeń.

 

Mike Wessel to zawodnik, który nie tylko posmakował oktagonu UFC, ale przede wszystkim ma za sobą udane występy
w drugiej największej organizacji na świecie –  Bellatorze. To właśnie w okrągłej klatce Bellatora, Wessel odnosił swoje najcenniejsze zwycięstwa. Pokonał on m.in. Ryanea Martineza, oraz Alexei Kudina. Wygrana z Michałem Kitą, podczas gali PROMMAC 1, to jego obecny cel.  Największe atuty Amerykanina to szybkie i ciężkie ręce oraz bardzo mocne zapasy. To właśnie połączenie tych elementów – kombinacje ciosów i efektowne obalenia – przynoszą mu zwycięstwa. Jak na wagę ciężką, Wessel jest też dobrze przygotowany kondycyjnie, co przyczynia się do efektywności jego walk.

Michał Kita, który będzie przeciwnikiem Wessela chce bić się z najlepszymi na świecie. Walka z Amerykaninem będzie realizacją jego celu, do którego jest przygotowany zarówno fizycznie jak i psychicznie. Kita, dąży do tego, aby stoczyć walki w ramach UFC, dlatego też zależy mu na zwycięstwie na gali PROMMAC 1. Pojedynek z Wesselem będzie kolejną walką, w której „Masakra” będzie chciał udowodnić, że należy do czołowych zawodników nie tylko w Polsce i Europie, ale że może jeszcze w przyszłości namieszać
w starciach z najlepszymi na świecie.

Informacja prasowa PROMMAC.