Jak dowiedzieliśmy się od organizatora gali Elite MMA Championship 5, gościem specjalnym podczas tego wydarzenia będzie legenda sportów walki, ulubieniec fanów – Mirko CroCop Filipovic.

Gala EMC 5 odbędzie się 5 września w Düsseldorfie, w siedzibie klubu UFD Gym, który jest doskonale znany wszystkim śledzącym losy mistrzów KSW: Roberto Soldica czy Antuna Racica. Właśnie tam obaj trenują na co dzień. Organizatorem gali Elite MMA Championship są osoby, które stworzyły i prowadzą UFD Gym: bracia Ivan i Tommy Dijakovic, a od lat wspiera ich także polski biznesmen Adam Kostka.

Jak poinformował nas organizator EMC 5, gościem specjalnym gali będzie sam Mirko CroCop Filipovic, którego zapewne fanom MMA przedstawiać nie trzeba. Emerytowany już zawodnik sportów walki, żywa legenda branży, w ostatnich miesiącach poświęca się całkowicie prowadzeniu treningów w swoim klubie oraz chętnie wspiera inicjatywy związane z MMA, takie jak choćby gala w Düsseldorfie.

Na karcie głównej gali EMC 5 zobaczymy również Polaków, między innymi Tymoteusza Łopaczyka, który zawalczy w półfinale turnieju wagi półśredniej z byłym zawodnikiem UFC, Ismailem Naurdievem. Stawką całego grand prix jest 10 tysięcy dolarów.

Oto zestawienia karty głównej EMC 5:
Satoshi Ishii vs. Stuart Austin
Ismail Naurdiev vs. Tymoteusz Łopaczyk
Erko Jun vs. Damian Olszewski
Pavel Kusch vs. Amiran Gogoladze
Kasim Aras vs. Sasa Milinkovic
Konrad Dyrschka vs. Walter Pugliesi