Róża Gumienna kontra Magdalena Rak na Babilon MMA 16

216

25 września na gali „Babilon MMA 16” zmierzą się dwie znakomite kickboxerki: Róża Gumienna (2-0) i Magdalena Rak (1-0). To twarde zawodniczki, specjalizujące się w formule K1. W kickboxingu walczyły ostatnio w kategorii do 65kg, a w Mieszanych Sztukach Walki będą ważyły najwyżej 60kg.

Róża Gumienna to wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy w wersji K1 i low kick.

Krótko jestem w Mieszanych Sztukach Walki, a już tak wiele rywalek mi odmówiło, że nie chciałam „targować” się o wagę. Wolałabym oczywiście rywalizować w limicie 61,2kg, powszechnie uznawanym na świecie, ale przeciwniczka chciała koniecznie 60kg. Nie wiem, o co chodzi, takie przepychanki wagowe mi się nie podobają, ale chcę walczyć, a nie czekać miesiącami na kolejny sprawdzian.

mówi zawodniczka.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Rywalką Róży w kolejnej walce na gali Babilon MMA 16 będzie Magdalena Rak, która w 2019 roku zwyciężyła w Mistrzostwach Polski K1 w wadze 65kg, pokonując w finale Polę Rogalę, a następowanie pojechała do USA, gdzie w meczu międzypaństwowym przegrała na punkty z Wicemistrzynią Świata K-1 Amandą Ginski. Pod koniec 2018 roku Magdalena zdobyła złoty medal w wadze 60kg i została uznana najlepszą kickboxerką MP Oriental Rules w Starachowicach.

Nie czuję się „naturalną” zawodniczką kategorii 65kg. Zdecydowanie bliżej mi do 60-63kg i najczęściej w tych kategoriach walczę amatorsko. Zawodowo z kolei biję się do 57kg i ta kategoria również mi odpowiada. Limit wagowy 60kg w walce z Różą stanowi pewien kompromis pomiędzy naszymi kategoriami.

przyznaje Magdalena.

W kickboxingu Róża Gumienna i Magdalena Rak nigdy ze sobą nie walczyły. Spotkają się 25 września na gali Tomasza Babilońskiego na zasadach MMA. Wrocławianka do tej pory wygrała 2 pojedynki w tym sporcie, zaś jej przeciwniczka udanie zadebiutowała w 2017 roku, pokonując na punkty Raffaelę Milner podczas FEN 19. Na drugi występ musiała czekać aż 3 lata. Z kolei Róża Gumienna już w czasie pandemii wygrała przed czasem z Aldiną Seferović.

Kolejne zestawienia, jakie będziemy mogli oglądać na gali Babilon MMA 16, poznamy już wkrótce.

źródło: Organizator