Na ten debiut z pewnością wyczekiwało wielu sympatyków sportów walki. Już w tę sobotę swój pierwszy pojedynek na zasadach MMA stoczy polski mistrz świata w boksie tajskim.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Debiutancki pojedynek Oskara Staszczaka (0-0) zaplanowany jest podczas gali Octagon Fight League 14 w Kielcach w sobotę 9 grudnia. Zawodnik wywodzący się z muay thai w przeszłości walczył m.in. na gali FEN 12 w formule kickboxingu, podczas której swoje pojedynki toczyli m.in. Michał Michalski (11-5) i Michał Oleksiejczuk (19-6). Oskar swoje największe sukcesy świętował prawie dekadę temu, ale nadal jest on perspektywicznym zawodnikiem w wadze półśredniej, bowiem skończył w tym roku 30 lat. Doświadczenia i obicia na światowych ringach nie można mu odmówić.

Zobacz także: Tytuł na szali! Mircea podejmie Brichtę na KSW 91

Na zasadach muay thai bez wątpienia jest jednym z najbardziej utytułowanych Polaków w historii tej dyscypliny. Jako jeden z niewielu stawiał on twarde warunki zawodnikom, którzy mieszkają w kolebce tego sportu i trenują od najmłodszych lat. W 2014 roku przegrał niezwykle wyrównany i twardy pojedynek w finale Mistrzostw Świata z reprezentantem Tajlandii. Staszczak jest mocno związany z uznanym warszawskim klubem Uniq Fight Club, ale swój pojedynek stoczy, będąc również pod banderą Grappling Kraków. Jego przeciwnikiem będzie Patryk Pietrzak (0-1).

Źródło: Instagram/Oskar Staszczak