Czy siła Alexa Pereiry w wadze półciężkiej będzie mieć takie samo przełożenie na wyniki walk, jak w dywizji średniej? Mistrz UFC zdaje się mieć wątpliwości.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Były mistrz wagi średniej UFC – Alex Pereira (7-2) – zadebiutuje w wyższej dywizji podczas UFC 291, 29 lipca. Brazylijczyk zmierzy się z Janem Błachowiczem (29-9-1), który może pochwalić się świetną skutecznością w rozbijaniu śmiałków przenoszących się z niższych wag. Ma za sobą zwycięstwa m.in. nad Luke’m Rockholdem czy Ronaldo „Jacare” Souzą.

Wielu zawodników MMA i specjalistów spodziewa się, że i tym razem Janek będzie górą. Podobnego zdania jest mistrz wagi półciężkiej, Jamahal Hill. W rozmowie z Middle Easy, stwierdził:

Jego siła nie będzie się tak bardzo liczyć, jak w wadze średniej. Tam, kogokolwiek nie trafił, gdziekolwiek nie celował, musieli z nim bardzo liczyć. Nie mogli tego ignorować. Jego siła, którą dysponował w 84 kg, była tym, czego nie mogli na dłuższą metę dźwignąć. Nie sądzę, że tak samo będziw w 93 kg. Tu [Alex] będzie musiał stać się bardziej taktyczny.

Przed Hillem zapewne pierwsza obrona pasa w starciu z Jirim Prochazką. Amerykanin spodziewa się, że po zwycięstwie nad jednym Europejczykiem, przyjdzie mu zawalczyć z kolejnym. Jamahal jest bowiem skłonny twierdzić, że to właśnie Błachowicz wyjdzie z wygraną ze starcia z Pereirą.

Sądzę, że zwycięzca tej walki będzie zdecydowanie pierwszym pretendentem. Nie wiem, kto wygra tę walkę. Widzę przewagę Jana z prostego powodu – potrafi bić. Ma szansę odprawić Pereirę, ma możliwości by go sprowadzić, skontrolować, znaleźć się z góry i obnażyć jego braki w grze grapplingowej.

powiedział mistrz, ale jednoczesnie zaznaczył:

Z drugiej strony, Alex to Alex. Ma ciężkie ręce. Może uderzać mocno i z łatwością mógłby trafić Jana i uśpić go. Jest również całkeim dużym gościem – nie był mały w 84 kg. Będzie duży, będzie mieć dobre zasięgi. Jeśli jego uderzenia zrobią robotę, to może sobie poradzić z Janem.

podsumował Hill.

Zobacz także:
Pereira cięższy od Błachowicza na miesiąc przed walką?
Spory problem Błachowicza przed walką z Pereirą
Tybura ocenia szanse Błachowicza z Pereirą
Daniel Cormier faworyzuje Błachowicza w walce z Pereirą

Kto wygra na UFC 291?
×

źródło: Middle Easy