Przyjaciel Alexa Pereiry i eks mistrz UFC – Glover Teixeira – zdradził ciekawy fakt, który może mieć znaczenie dla Jana Błachowicza przed walką na UFC 291.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Według Glovera Teixeiry, decyzja przejściu do wagi półciężkiej, jaką podjął Alex Pereira (7-2) po utracie pasa mistrzowskiego w dywizji średniej, jest absolutnie właściwa. Brazylijczyk uważa, że jego przyjaciel znajduje się teraz w znakomitej formie i ma przed sobą wiele sukcesów w wadzie do 93 kg.

Podoba mi się to, że poszedł do półciężkiej.

powiedział Teixeira mediom po UFC Fight Pass Invitational 4.

Jak tylko zdradził mi, że zamierza to zrobić, ucieszyłem się, bo nie chcę, żeby musiał ciąć za dużo wagi. Wy nawet nie macie pojęcia, ile on musi zrzucać kilogramów. On teraz waży 230 funtów (ok. 104 kg).

przyznał Glover.

Alex ma jakieś 8 procent tłuszczu. Dla niego cięcie do 84 kg to prawdziwe szaleństwo. Kurde, ja tnę wagę i choć nie muszę zrzucać aż tak wiele, to znam to uczcie, wiem, jak trudne to jest, a z wiekiem staje się jeszcze trudniejsze. To wszystko może mieć także zły wpływ na jego zdrowie, zatem cieszę się, że nie będzie już w tej sytuacji. Naprawdę, ulżyło mi.

dodał Teixeira.

Przed Pereirą pierwszy sprawdzian w nowej wadze i to nie będzie spacerek po parku. Najbliższy rywal Brazylijczyka to były mistrz UFC i jeden z najmocniej bijących zawodników w 93 kg – Jan Błachowicz (29-9-1). Panowie skrzyżują rękawice na UFC 291 w ostatni weekend lipca. Glover jest jednak zdania, że jego przyjaciel nie tylko pokona „Cieszyńskiego Księcia”, ale wręcz zawojuje dywizję półciężką.

To świetne zestawienie dla Alexa. Myślę, że wkrótce będzie rządził w tej dywizji. Będzie ponownie mistrzem UFC, tylko w wyższej wadze.

stwierdził z przekonaniem Teixeira.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Alex przejdzie Jana, a potem zmierzy się z Jamahalem Hillem w znakomitym boju. Chętnie zobaczę, jak bierze odwet [za przegraną Glovera z Hillem – przyp. red.]. Oczywiście, nie mam nic przeciwko Jamahalowi, to dobry gość.

podsumował.

Zobacz także:
Spory problem Błachowicza przed walką z Pereirą
Tybura ocenia szanse Błachowicza z Pereirą
Daniel Cormier faworyzuje Błachowicza w walce z Pereirą
Smith i Bisping nie mają wątpliwości, kto wygra w starciu Błachowicz – Pereira

Kto wygra na UFC 291?
×

źródło: MMAJunkie.com