Zapraszamy Was na kolejny odcinek jednego z naszych podcastów. Ponownie gościliśmy rzecznika prasowego organizacji Fight Exclusive Night  – Jakuba Borowicza, bo jednym z tematów była miniona gala FEN 33.

Z podsumowania sobotniej gali możemy dowiedzieć się m.in. że na FEN 33 miał walczyć Kamil Minda w pojedynku z Kirillem Kornilovem oraz Paweł Trybała, ale zawodnicy Akademii Sportów Walki Wilanów nie dostali zgody od swojego trenera, który w tym czasie był w Las Vegas z Michałem Oleksiejczukiem i nie mógł stanąć w narożniku swoich zawodników. Podsumowując po kolei pojedynki zatrzymaliśmy się przy walce Bujkowski vs Sianos i zastanawialiśmy się wspólnie, czy dla zwycięzcy tego starcia dobrym rywalem będzie Paweł Biernat? Prowadzący i Jakub Borowicz mieli na ten temat podobne zdanie, a wstępną zgodę na takie zestawienie wyraził Tomasz Jeruszka, który nie tylko współtworzy ten program, ale również jest trenerem „Bieszczadzkiego Rosomaka”. Rzecznik FEN poinformował również, że już pracuje nad kolejnym starciem Ekateriny Shakalovej, który robi coraz większą furorę w naszym kraju, a na sobotniej gali w dobrym stylu pokonała doświadczoną Izabelę Badurek. Galę FEN 33 zakończył Kacper Formela, który dał ponownie świetny występ i na pełnym dystansie okazał się lepszy od Damiana Frankiewicza. Organizacja będzie monitorować sprawę ewentualnej walki z Danielem Rutkowskim choć Jakub Borowicz nie wyklucza, że Kacper za kilka dni zadzwoni z informacją, że chce walczyć i nie będzie czekał na mistrza. Zresztą sam zainteresowany wspominał o tym na gorąco po walce, że jeśli „Rutek” bronić będzie najpierw mistrzowskiego trofeum w organizacji Babilon MMA, to on nie będzie na niego czekał i na pewno stoczy jeszcze jakąś walkę.

Zobacz również: FEN 33: Formela vs. Frankiewicz – wyniki gali

Nim przeszliśmy do gali UFC 260, to wróciliśmy trochę w czasie do tego co wydarzyło się w piątek. Na gali Babilon MMA 20 finalnie nie doszło do starcia Łukasza Sudolskiego, którego rywal ze względów zdrowotnych wycofał się z pojedynku, a main eventem została walka Śmiełowski vs Gutowski. Dawid Śmiełowski w końcówce pierwszej rundy znokautował Krzysztofa Gutowskiego zapewniając sobie prawo do walki ze wspomnianym już wyżej Danielem Rutkowskim, który dzierży pasy mistrzowskie w kategorii piórkowej obu organizacji.

Zobacz również: Babilon MMA 20: Śmiełowski vs. Gutowski – wyniki gali

Trzecia część to podsumowanie numerowanej gali UFC 260 z udziałem Michała Oleksiejczuka, który powrócił na ścieżkę zwycięstw pokonując niejednogłośnie Modestasa Bukauskasa. Karta główna tej gali to prawie same skończenia przed czasem, a na wyróżnienie zasługują Vicente Luque i nowy mistrz kategorii ciężkiej – Francis Ngannou. Zapraszamy do nadrobienie 57 odcinka MMA Śląskim Okiem.

Zobacz również: UFC 260: Miocic vs. Ngannou 2 – wyniki gali z udziałem Oleksiejczuka. Zmiana na tronie wagi ciężkiej