Mateusz Gamrot nieustannie pnie się w rankingu wagi lekkiej UFC! Po sobotnim zwycięstwie nad Rafaelem Fizievem, oficjalnie wszedł na szóstą lokatę.

W nocy z soboty na niedzielę miejsce miało UFC Vegas 79, gdzie w walce wieczoru spotkali się Mateusz Gamrot wraz z Rafaelem Fizievem. Praktycznie całość pierwszej odsłony rozgrała się w stójce, gdzie żaden z fighterów nie chciał odpuścić nawet na moment. Druga runda przyniosła reprezentantowi naszego kraju zwycięstwo po tym, jak jego oponent nabawił się kontuzji kolana.

Zobacz także: Były mistrz UFC komentuje zachowanie Gamrota po wygranej: „Słabe w ch*j”

Kolejny triumf „Gamera” spowodował, iż przybliżył się on do ścisłej czołówki kategorii, w której występuje. Polak zamienił się miejscem z Fizievem, awansując na szóstą pozycję. W tak kapitalnie obsadzonej dywizji jest to naprawdę duży sukces.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Na ten moment jest zdecydowanie za wcześnie, by rozmyślać o następnych przeciwnikach Gamrota. On sam wspominał już natomiast, że chętnie sprawdziłby się w staciu z byłym czempionem – Charlesem Oliveirą. Brazylijczyk wkrótce przystąpi jednak do mistrzowskiej rozgrywki, więc nie wiadomo, czy takie zestawienie będzie w ogóle realne.

Źródło: ufc.com, fot. Chris Unger/Zuffa LLC