Były zawodnik KSW Shamil Musaev po raz kolejny wystąpi już 28 lipca tego roku. Jego konfrontacja z Alexeyem Kunchenko posłuży jako main event RCC 16. 

Wciąż niepokonany Shamil Musaev (15-0-1) związany był z największą polską organizacją w latach 2019-2021. W tym czasie zdążył tam stoczyć cztery pojedynki, z których trzy zakończyły się jego zwycięstwem. Z starciu z Michałem Pietrzakiem (10-6-1) zaliczył natomiast remis.

I właśnie ta konfrontacja z reprezentantem Czerwonego Smoka była ostatnią, w której widzieliśmy Rosjanina. Doszło do tego na KSW 64 w październiku 2021 i od tego czasu słuch o nim zaginął.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Na światło dzienne wypłynęły już jednak szczegóły dotyczące jego kolejnego startu. Takowy będzie miał miejsce wkrótce, bo pod koniec lipca. Musaev wystąpi w walce wieczoru RCC 16, mierząc się z Alexeyem Kunchenko (21-4). Potyczka rozegra się w limicie kategorii półśredniej.

Kunchenko to były zawodnik największych światowych promocji. W swojej karierze występował pod sztandarami chociażby UFC czy PFL. Po raz ostatni widziany był zaś w akcji w lutym tego roku. Na RCC 14 zmierzył się z Gleisonem Tibau (36-18) i przewalczywszy pełny dystans, finalnie jednogłośnie wygrał na kartach sędziowskich. Wrócił tym samym na ścieżkę zwycięstw po wcześniejszej serii aż czterech porażek.

Zobacz także: Du Plessis na szczycie rankingu wagi średniej UFC

Źródło: Instagram/RCC