Ze względu na umiejętności sportowe oraz cięty język, którym sprawnie posługuje się w mediach społecznościowych, czy wywiadach, Khamzat Chimaev wciąż pozostaje w świadomości kibiców z całego świata. 

Ciekawymi informacjami dotyczącymi jego osoby podzielił się teraz reporter BT SportAriel Helwani. Konfrontacja z nim została zaproponowana byłemu mistrzowi – Luke’owi Rockholdowi (16-5), który ponoć ją zaacpetował. Odmowa wystąpiła po stronie walczącego pod flagą Szwecji zawodnika.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Ariel Helwani (@arielhelwani)

„Luke Rockhold przekazał mi, że zaoferowano mu main event naprzeciwko Khamzata Chimaeva, do którego miałoby dojść 28 sierpnia. 185 funtów. Powiedział, że to przyjął, ale doniesiono mu, że Chimaev odmówił, chcąc zostać w 170. Zaakceptował również trzyrundowe starcie z nim na 7 sierpnia. 'Z całym szacunkiem, ale myślałem, że on może walczyć z każdym’ – skomentował. Rockhold liczy na pojedynek pod koniec lata. Chce kogoś z czołówki dywizji średniej.”

Zobacz także: UFC przypomina drugi pojedynek Poiriera z McGregorem [WIDEO]

Rockhold znajduje się aktualnie na fali dwóch porażek. Po raz ostatni zameldował się w oktagonie, w lipcu 2019 roku, gdy podzielił go wraz z naszym rodakiem, Janem Błachowiczem (28-8). „Cieszyński Książę” pokazał się wówczas ze znacznie lepszej strony, posyłając go na deski już w drugiej odsłonie. Wcześniej został skończony przez Kubańczyka – Yoela Romero (13-5).

Źródło: Instagram/Ariel Helwani