Półfinał Grand Prix Bellatora w dywizji półciężkiej odbędzie się już tej jesieni. Wydarzenie będzie miało miejsce w Phoenix. To właśnie tam kibice będą mogli oglądać starcia  Vadim Nemkov vs. Anthony Johnson i Corey Anderson vs. Ryan Bader.

Zawodnicy skrzyżują ze sobą rękawice 16 października w Footprint Center. Obecny mistrz Nemkov obronił swój tytuł na gali Bellator 257, z Philem Davisem, którym wygrał na pełnym dystansie i w ten sposób powiększył swój rekord do ośmiu wygranych z rzędu. Jego przeciwnik – Anthony Johnson po czteroletniej przerwie od MMA zadebiutował w organizacji w maju tego roku, gdy w drugiej rundzie znokautował Jose Augusto Azevedo Barrosa. Wcześniej na przestrzeni lat 2014-2017 walczył dla UFC.

Drugie zestawienie, które na razie ogłosiła organizacja to Anderson vs. Bader. Ten pierwszy, również weteran UFC, dla Bellatora wygrał oba starcia, do których podchodził. W listopadzie ubiegłego roku skrzyżował rękawice z Melvinem Manhoefem, później w kwietniu tego roku podjął Dovletdzhana Yagshimuradova –  w obu przypadkach wygrywał przez TKO. Jego przeciwnik do klatki powróci po zwycięstwie z Lyoto Machidą, z którym wygrał przez decyzję na gali Bellator 256.

źródło: Twitter/Bellator