Zdanie trenera Donalda Cerrone, jeśli jego podopieczny przetrwa pierwsza rundę i z powodzeniem będzie unikał mocnego lewego ciosu w wykonaniu Conora McGregora, to uda mu się zwyciężyć.

Jafari Vanier, który dba obecnie o przygotowanie Donalda Cerrone do walki podczas UFC 246 w Las Vegas, rozłożył na części pierwsze najbliższego rywala Kowboja i stwierdził, że nie dysponuje on zbyt dużym arsenałem technik mogących zagrażać jego podopiecznemu.

Jak patrzymy na tych dwóch, to on [McGregor] naprawdę ma więcej powodów do zmartwień.

powiedział Vanier w odcinku serii “More Than a Cowboy” na Amazonie.

Mamy liczne zwycięstwa przez poddania, nokauty przez kopnięcia w głowę, mamy decyzje. On ma tylko tę lewą rękę. Nie widuje się Conora, który kogoś poddaje. Nie widzimy go też, żeby schodził do parteru, albo bardzo rzadko. Nie mówię, że będziemy właśnie dążyć do obaleń. Próbuję po prostu powiedzieć, że to on ma się bardziej o co martwić, niż my.

Naszym zmartwieniem jest właśnie ta lewa ręka i to, że wyjdzie w gazie do pierwszej rundy. Tak naprawdę, nigdy nie widzimy Kowboja, który wchodzi za mocno. A po pierwszej rundzie, może po 1,5 rundy Conor już się wypompowuje. I już nie ma takiej mocy w tym lewym ciosie. Pada praca nóg, ręce stają się ciężkie. To wszystko można zobaczyć, to żaden sekret, że tak się dzieje.

W przeszłości McGregor faktycznie spotykał się z krytyką za nierówną kondycję i wystrzeliwanie się już w pierwszej rundzie starcia, jak choćby w pierwszej walce z Nate’m Diazem, podczas której od drugiej rundy Irlandczyk nie miał już zbyt wielu sił i gasł w oczach.

Trener Donalda Cerrone nie bagatelizuje oczywiście zagrożenia ze strony Conora, ale twierdzi, że jego oczywiste mankamenty można skapitalizować na korzyść Kowboja.

Musimy mieć się na baczności, obserwować, szczególnie bacznie w tej pierwszej rundzie i unikać lewego ciosu. Jeśli to się uda, to reszta nie potrwa długo.

dodał Vanier.

Najwyraźniej słowa trenera nie umknęły Conorowi, który na swoim Insta Stories podał dalej zdjęcie, na którym prezentuje mięśnie wraz z komentarzem:

„Taka przypominajka, żeby nie pogrywać z siłą, jaka drzemie w lewej ręce Conora McGregora.”

źródło: MMAfighting, Instagram