Na czwartkowej konferencji prasowej kobieca organizacja MMA Invicta FC ogłosiła termin, miejsce i rozpiskę kolejnej gali, pierwszej w nowym rok.

Invicta FC 39 odbędzie się Memorial Hall w Kansas, 7 lutego. Podczas spotkania z mediami podano również nazwiska zawodniczek, które zawalczą podczas tego wydarzenia.

W main evencie gali zobaczymy walkę o pas wagi atomowej: mistrzyni Jinh Yu Frey (8-4) stanie do obrony tytułu w starciu z Ashley Cummins (7-4). Frey odniosła już raz zwycięstwo nad swoją najbliższą przeciwniczką – podczas Invicta FC 24 w lipcu 2017 roku. Panie przewalczyły wówczas pełne trzy rundy, na dystansie których jednogłośnie lepsza okazała się właśnie Jinh.

Na karcie walk również bardzo popularna Pearl Gonzalez (10-4), która podejmie Mirandę Maverick (6-2). Pearl wygrała, jak dotąd, w czterech z pięciu stoczonych walk od czasu zwolnienia z UFC (2017 r.). Z kolei Miranda ma za sobą imponujące osiągnięcie podczas wrześniowego Phoenix Series 2: jednej nocy zwyciężyła aż trzy rywalki.

Całą galę Invicta FC 39 będzie można oglądać na UFC Fight Pass. A oto rozpiska walk ogłoszonych na tę galę:

Walka wieczoru:
Jinh Yu Frey vs. Ashley Cumminso o pas wagi atomowej

Pozostałe:
Pearl Gonzalez vs. Miranda Maverick
Mariya Agapova vs. Daiana Torquato
Kelly D’Angelo vs. Alesha Zappitella
Erin Blanchfield vs. Victoria Leonardo
Jillian DeCoursey vs. Linda Mihalec
Tina Pettigrew vs. TBA

źródło: MMAjunkie