Nieoficjalnie: Justin Gaethje vs Edson Barboza planowane na marzec

źródło: mmamania.com, bjpenn.com

Według doniesień niezależnej dziennikarki MMA – Farahy Hannoun oraz portalu MMA Junkie, do zestawienia obydwu zawodników ma dojść prawdopodobnie 23 lub 30 marca. Negocjacje trwają, jednak kontrakt nie został jeszcze podpisany.

Justin Gaethje (19-2) to były mistrz wagi lekkiej w organizacji WSOF, który z UFC związał się w 2017 roku. Do tej pory stoczył w największej organizacji MMA na świecie 4 pojedynki, a ich bilans to 2-2. Na swój przydomek –Highlight – zasłużył stylem, w jakim toczy pojedynki. 16 z nich wygrywał nokautując swoich przeciwników. W ostatnim starciu w ekspresowym tempie odprawił Jamesa Vicka (13-2) na UFC Fight Night 135.

Zobacz także: UFC Lincoln: Justin Gaethje ciężko nokautuje Jamesa Vicka [WIDEO]

Edson Barboza (20-6) ma na koncie 20 pojedynków stoczonych dla amerykańskiego giganta, gdzie wielokrotnie otrzymywał bonusy za walkę czy nokaut wieczoru. Po dwóch wcześniejszych porażkach, zanotował cenne zwycięstwo na grudniowej gali UFC nokautując Dana Hookera (17-8)

Zobacz także: UFC on FOX 31: Edson Barboza nokautuje potwornie zmęczonego Dana Hookera [WIDEO]

Kilka godzin temu, o planowanym zestawieniu tych zawodników poinformowała na twitterze Farah Hannoun.

Edson Barboza vs. Justin Gathje dogrywani na marcową galę (data i lokalizacja wkrótce zostanie ogłoszona)

Niedługo potem portal MMA Junkie, powołując się na źródło bliskie całej sytuacji poinformował, że pod uwagę brane są dwie gale. Najprawdopodobniej będzie to UFC on ESPN+ 6 w Filadelfii 23 marca, bądź  UFC on ESPN 2, które odbywa się tydzień później.

Według osoby, która chce pozostać anonimowa, kontrakty nie zostały jeszcze podpisane.

 

źródło: bjpenn.com, mmajunkie.com, twitter.com, sherdog.com