Rozpędzony serią zwycięstw, Jailton Almeida, upatrzył sobie naszego rodaka – Marcina Tyburę, jako kolejnego potencjalnego oponenta. Brazylijczyk rzucił mu wyzwanie w mediach społecznościowych.

W niedzielny poranek naszego czasu, topowy ciężki UFC – Marcin Tybura (24-7), powrócił do akcji, mierząc się z Bułgarem, Blagoyem Ivanovem (19-5). Po pełnych trzech rundach, sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo reprezentanta poznańskiego ANKOS-u MMA, dzięki czemu wydłużył swoją serię zwycięstw.

Zobacz także: UFC Vegas 68: Marcin Tybura wygrywa z Blagoyem Ivanovem na pełnym dystansie

Momentalnie po wygranej, Polak został zapytany o kolejnego rywala. Choć początkowo nie chciał wskazywać nikogo konkretnego, ostatecznie padło jedno nazwisko – Jairzinho Rozenstruik (13-4). A to dlatego, że w przeszłości byli oni ze sobą już zestawieni, jednakże finalnie nie spotkali się w oktagonie.

Jedenasty triumf pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie, a do tego siódmy w ostatnich ośmiu pojedynkach – wyczyny Tybury naprawdę robią wrażenie. Nic więc dziwnego, iż inni fighterzy zwracają na niego uwagę. Kilka godzin po wydarzeniu znalazł się już nawet chętny do kolejnej walki. Mowa o Jailtonie Almeidzie (18-2), który zgłosił chęć podjęcia takowego wyzwania.

„Hej, Marcin, właśnie widziałem twoje starcie. Może nastepnym razem się spotkamy? Wszyscy chcieliby zobaczyć dwóch mocnych, ciężkich grapplerów w akcji. Jesteśmy blisko siebie w rankingu. Walczyłem dwa tygodnie temu, więc myślę, że idealnym terminem byłby maj. Gotowy?”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Almeida dostał się do globalnego potentata dzięki zwycięstwu w jednej z edycji Dana White’s Contender Series. Jak dotąd wystąpił tam czterokrotnie, pokonując każdego postawionego na jego drodze przeciwnika. Co więcej – wszystkie te potyczki wygrywał przed końcem regulaminowego czasu. Obecnie zajmuje 14. pozycję w oficjalnej klasyfikacji królewskiej kategorii.

Źródło: YouTube/UFC, Twitter/Jailton Almeida