W 2023 roku miejsce miało mnóstwo wydarzeń spod sztandaru największej organizacji MMA na świecie. Podczas gal nie brakowało widowiskowych skończeń. Teraz wyłoniono te najlepsze, spośród których można będzie wybrać numer jeden. Co ciekawe – wszystkie nominacje dotyczą walk o tytuł.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

  • Pierwszym nominowanym jest Israel Adesanya za nokaut na Alexie Pereirze. Zawodnicy spotkali się w oktagonie w kwietniu, podczas UFC 287. Już w drugiej rundzie Nigeryjczyk poczęstował swojego przeciwnika kombinacją, po której ten padł na matę. Dzięki tej konkretnej wygranej „The Last Stylender” odzyskał pas wagi średniej, który następnie ponownie stracił.
  • Głosować będzie można również na ulubieńca publiczności, który zawsze dostarcza widowiskowych pojedynków – Justina Gaethje. Nominacja odnosi się do lipcowego nokautu na Dustinie Poirierze, dzięki któremu Amerykanin wszedł w posiadanie specjalnego pasa BMF.
  • Sean O’Malley to kolejny z zawodników, który został wyróżniony. W sierpniu, w ramach gali UFC 292 wszedł w posiadanie mistrzowskiego tytułu wagi koguciej, brutalnie rozprawiając się z Aljamainem Sterlingiem.
  • Ostatnim nominowanym jest Islam Makhachev. Na gali z numerem 294 po raz drugi stanął w szranki z wchodzącym na zastępstwo Alexandrem Volkanovskim i nie dając mu szans, znokautował go wysokim kopnięciem już w inauguracyjnej odsłonie.

Głosowanie już teraz dostępne jest TUTAJ.

Zobacz także: Michał Oleksiejczuk nominowany do nagrody UFC!

Źródło: YouTube/UFC – Ultimate Fighting Championship, fot. Zuffa LLC/Getty Images