a331a9a1085d672d8a2083077d1b8bb0_crop_north

Ten weekend dla polskiego MMA nie zaczął się dobrze, bo w piątkową noc, Marcin Held przegrał walkę o pas mistrzowski w organizacji Bellator. Jednak to, co przyniosła nam sobota, jest o wiele gorsze dla światowego MMA. „Gorsze” – może to zbyt duże słowo. Powiedzmy, że nieco żenujące. Odnosi się to oczywiście do najnowszych zestawień, które serwują nam Bellator MMA oraz Rizin FF. Ściąganie starych zawodników, emerytów, można porównać do wybudzania niedźwiedzia ze snu zimowego. Tego po prostu nie powinno się robić.

Bellator-logo-black-for-articles

 

 

 

 

Nowe zestawienia od organizacji Bellator MMA:

 • Ken Shamrock vs Royce Gracie III
  Shamrock i Gracie mają łącznie 99 lat (!). Walczyli ze sobą już dwukrotnie – na galach UFC 1 (1993 rok, wygrana Shamrocka) oraz UFC 5 (1995 rok, remis). Shamrocka w klatce widzieliśmy w czerwcu, gdzie na gali Bellator 138 nokautował Kimbo Slice’a. Jednak jego przedostatnia walka odbyła się w 2010, gdzie sam był nokautowany. Sprawa z Gracie’m jest jeszcze dziwniejsza – Brazylijczyk walczył ostatni raz w 2007 roku! Od tamtego czasu MMA bardzo się zmieniło. Pojedynek zaplanowany jest na galę, która odbędzie się 19 lutego w Huston.
  .
 • Kimbo Slice vs Dada 5000
  A posługując się prawdziwymi nazwiskami – Kevin Ferguson vs Dhafir Harris. Kimbo i Dada 5000 (nie brzmi to jak nazwa robota albo suszarki do włosów?) byli znajomymi od czasów dziecka. Harrisa mieliśmy okazję oglądać jako ochrona Slice’a. Obaj „wywodzą się” z walk ulicznych – filmy z ich udziałem są bardzo popularne w internecie. Jednak czy sens jest sprowadzać uliczników do MMA? Kimbo Slice, nie licząc czerwcowej walki z Shamrockiem, stoczył swój wcześniejszy pojedynek również w 2010 roku. Jego, wręcz fenomenalny, rywal walczył w 2010 i 2011 roku, uzyskując rekord 2 wygranych i 0 porażek. Po pięciu latach powróci, by zadebiutować w organizacji Bellator. Pojedynek zaplanowany jest na galę, która odbędzie się 19 lutego w Huston.
  .
 • Na zwycięzcę starcia Shamrock vs Gracie, gdzieś tam czai się znany wrestler, Kurt Angle

 

icon_rizin2_FF1_no-alpha

 

 

 

 

 

Nowe zestawienia od organizacji Rizin FF:

 • Gabi Garcia vs Seini Draughn
  Długo musieliśmy czekać na debiut Gabi Garcii w MMA. Zawodniczka znana z tego, ze jest większa niż 80% zawodników tej samej kategorii wagowej, w swoim debiucie MMA, podejmować będzie inną debiutantkę – gwiazdę wrestlingu, organizacji TNA, Seini Draughn o pseudonimie „Lei’D Tapa”.
  .
 • Bob Sapp vs Taro Akebono
  Z pewnością znany wszystkim Bob Sapp może „pochwalić się” rekordem 12 porażek z rzędu w ciągu ostatnich 5 lat. Pokonał go m.in. Marusz Pudzianowski. Sapp nie walczył od 2013 roku. Jego rywal, Akebono to Japoński Sumista, o równie czerwonym rekordzie – 4 porażki, 0 wygranych w całej karierze. Nie walczył od 9 lat.
  .
 • Plotka: Fedor Emelianenko vs. Tsuyoshi Kosaka III
  Plotki, jak to plotki, lubię się nie spełniać. Jak doniosło Inside MMA na Twitterze, bardzo możliwe jest zestawienie tych dwóch zawodników. Powrót Fedora był zapowiedziany od dawna. Jego pierwszym rywalem miał być Jaideep Singh, jednak pomysł poległ. Kosaka ostatni raz walcyzł w 2006 roku, natomiast Emelianenko w 2012 roku. Łącznie zawodnicy mają 84 lata. Ich pierwszy pojedynek w 2000 roku zakończył się przegraną Rosjanina, jednak widzowie uważają, że decyzja sędziego o przerwaniu pojedynku została przedwcześnie podjęta. W rewanżowej walce, w 2005 roku, Fedor nie dał rywalowi żadnych szans.
  .
 • Wszystkie trzy walki zaplanowane są na sylwestrową galę nowej organizacji – Rizin FF.