Co do zasady, im cięższa kategoria, tym większe prawdopodobieństwo na dłuższą karierę w sportach walki. Często jednak chęć zarabiania pieniędzy nie pozwala wielu zawodnikom odejść, będąc na szczycie i ich porażki u schyłku kariery kładą się cieniem na ich legendzie. Po jednej stronie na razie jest Henry Cejudo czy Georges St. Pierre, którzy zrezygnowali na fali zwycięstw, po drugiej jeden z najlepszych fighterów w historii – Anderson Silva, który jednak od 2013 r. wygrał tylko jedną walkę.

Swoją koncepcję na koniec kariery ma już tymczasowy mistrz dywizji lekkiej UFC Justin Gaethje, który ma zaledwie 31 lat. Podczas programu „JRE MMA Show” w rozmowie z prowadzącym Joe Roganem i swoim trenerem Trevorem Wittmanem, którego rady w narożniku pomogły mu zdetronizować Tony’ego Fergusona, „The Highlight” zdradził, że interesują go jeszcze trzy walki i może zejść ze sceny spełniony i bogaty. Na celowniku oczywiście walka o pełnoprawny pas mistrzowski z Khabibem Nurmagomedovem, absolutnie kasowe starcie z wyzywającym go do walki Conorem McGregorem oraz rewanż z Dustinem Poirierem po porażce przez TKO w 4. rundzie w 2018 r. (ostatnia przegrana Gaethje, po której nastała jego passa 4 wygranych z rzędu).

Chcę walczyć z Poirierem i s*ierdalam stąd. Tylko tego potrzebuję. Czego mógłbym jeszcze po tym potrzebować? To byłoby legendarne. Zarobiłbym mnóstwo pieniędzy – ostatecznie po to tu jestem. Przejąłem kontrolę nad swoim losem, tylko o to mi chodziło.  

Powiedział Gaethje, zapytany przez Rogana, jak wyobraża sobie swoją przyszłość po Khabibie i Conorze. Na końcu jednak rozgraniczył swoje cele sportowe, od finansowych.

Walka z Conorem to oczywiście dużo pieniędzy, ale mogę zarobić jeszcze więcej, jeśli najpierw pokonam Khabiba. Jeśli Conora nie będzie, będę walczył z Poirierem. Conor nie jest na mojej liście. Khabib i Poirier są dwójką na tej liście w tym momencie. Jeśli zawalczę z nimi dwoma za dużą wypłatę, będzie dobrze.

Źródło: JRE Clips/YouTube

Zobacz także: „Będę gotowy na wrzesień” – Khabib potwierdza walkę z Gaethje mimo trudnej sytuacji rodzinnej

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.