Mistrz Bellatora został zawieszony na 6 miesięcy przez Komisję Sportową Stanu Kalifornia. W organizmie zawodnika wykryto niedozwoloną substancję. 

Usman Nurmagomedov (17-0) od listopada dzierży tytuł mistrzowski kategorii do 70 kg. Po walce z Brentem Primusem, otrzymał pozytywny wynik testu antydopingowego. Wspomniany pojedynek został już uznany za nieodbyty, a zawodnik zostanie zawieszony na 6 miesięcy oraz ukarany grzywną w wysokości 50 tys. dolarów.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Według oficjalnego dokumentu Komisji Sportowej Stanu Kalifornia, Usman przedstawił dowody na to, że wspomniana substancja została mu przepisana przez lekarza. Sam zainteresowany przyznał, iż stosował ją w celach terapeutycznych. 

Organizacja nie zajęła jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, natomiast dyrektor do spraw promocji stanął w obronie Nurmagomedova, udostępniając wpis na swoim Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Mike Kogan (@kogan_mike)

Zanim hejterzy zaczną szerzyć swoją nienawiść – to nie był doping. Nikt nie pozbawia go żadnego tytułu. Rewanż z Brentem Primusem to jedyna sensowna rzecz. To jasne, Primus ma 9 żyć.”

Zobacz także: Strickland: „Kobiece MMA jest kiepskie”. Była mistrzyni UFC odpowiada

Autor: Adrian Gawłowski

Źródło: MMA Junkie, Instagram, fot. Bellator MMA