Na gali UFC Norfolk doszło do kontrowersyjnego przerwania walki przez sędziego Kevina MacDonald. Ion Cutelaba przegrał po zaledwie 38 sekundach z Magomedem Ankalaevem. Mołdawianin zaraz po walce złożył protest, który teraz odrzucono.

Na gali w Norfolk – Cutelaba dość dziwnie podpuszczał przeciwnika udając zamroczenie, ale reakcja i przerwanie sędziego MacDonalda, to już przesada. 

Organizacja UFC również uznała wynik ten za kontrowersyjny i zestawiła zawodników w natychmiastowym rewanżu. Pierwotnie mięli się zmierzyć na gali UFC 249, ale jak wiadomo pandemia koronawirusa „trochę” pokrzyżowała plany największej organizacji MMA na świecie.

Ion Cutelaba natychmiast po walce, złożył protest w Komisji Sportowej stanu Wirginia. W tym tygodniu Mołdawianin otrzymał informacje, że jego protest zostaje odrzucony i wynik walki pozostaje nie zmieniony.

„Pamiętacie przerwanie w walce Iona Cutelaby z Magomedem Ankalaevem w Wiriginii w lutym? Zespół Cutelaby odwołał się od werdyktu, dzisiaj dowiedzieli się, że ich apelacja została odrzucona. Zwycięstwo Ankalaeva przez TKO pozostaje oficjalnym werdytkem. Mięli zmierzyć się w rewanżu na UFC 249.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

źródło: bjpenn.com | Twitter