Karta UFC 229 rośnie w imponującym tempie. Do Conora McGregora (21-3) i Khabiba Nurmagomedova (26-0) dołączyło do tej pory 10 zawodników.

inthecage.pl
źródło: twitter / UFC

Sergio Pettis vs. Jussier Formiga
Pierwszy raz w tym roku ujrzymy starcie kategorii muszej na karcie głównej. Obaj panowie są przyzwyczajeni walki na pełnym dystansie, kończenie walk decyzjami nie jest im obce. Natomiast Formiga ma więcej poddań na swoim koncie.

inthecage.pl
źródło: twitter / UFC

Michelle Waterson vs. Felice Herrig

„Karate Hottie” celowała w kierunku Karoliny Kowalkiewicz, ale musi się zadowolić jej byłą rywalką – Felice Herrig. W rankingu kategorii słomkowej panie są obok siebie, a więc walka ma jak najbardziej sens. Notowana na ósmym miejscu zawodniczka miała imponujące pasmo 4 zwycięstw zanim natrafiła na Polkę, a z kolei jej rywalka dopiero wróciła na zwycięską ścieżkę, po przegranych kolejno z Rose Namajunas i Tecią Torres.

inthecage.pl
źródło: twitter / UFC

Ovince Saint Preux vs. Dominick Reyes

„OSP” stał się już tzw. „gatekeeperem” UFC, czyli, aby dostać się do ścisłej czołówki, trzeba go pokonać. Ovince Saint Preux ostatnio walczył podczas gali UFC Fight Night 132 i poddał Tysona Pedro (7-2) w pierwszej rundzie. Dominick Reyes natomiast znokautował Jareda Cannoniera (10-4) w pierwszej rundzie na UFC Fight Night 129.

inthecage.pl
źródło: instagram / yanamma

Yana Kunitskaya vs. Lina Lansberg

Yana Kunitskaya w debiucie dla UFC została rzucona na pożarcie – od razu walczyła o pas kategorii do 61 kg. Cris Cyborg zdemolowała Rosjankę w pierwszej rundzie. Lina Landsberg ostatnio walczy w kratkę i też ma na swoim koncie porażkę z mistrzynią kategorii koguciej.

inthecage.pl
źródło: twitter / _MMAFNL

Ryan LaFlare vs. Tony Martin

Panowie są poza top 15 swojej kategorii wagowej. Obaj walczyli na gali UFC Fight Night 128, wygrywając swoje walki jednogłośnie na punkty, tym samym wracając po porażkach.