OFICJALNIE: Cerrone vs. Till walką wieczoru gali UFC Gdańsk. Poznaj aktualną kartę walk.

Nie Michał Materla, nie Karolina Kowalkiewicz, ale sam Donald Cerrone w walce z Darrenem Tillem wystąpi w main evencie gali UFC Fight Night w Gdańsku.

UFC ogłosiło oficjalnie główną walkę wieczoru, w której Donald Cowboy Cerrone zmierzy się z Darrenem Tillem w pięcio rundowym pojedynku podczas gali w Gdańsku w sobotę 21 października w Ergo Arenie.

Kibice mieszanych sztuk walki w Polsce będą mieli okazję zobaczyć w akcji weterana tego sportu, Donalda Cerrone (32-8), który jest dobrze znany z jego elektryzujących występów w oktagonie. Wcześniej Kowboj zwyciężał z takimi zawodnikami, jak Eddie Alvarez, Benson Henderson czy Matt Brown. Teraz Cerrone powróci do Oktagonu, aby po raz kolejny zbliżyć się do ścisłej czołówki kategorii półśredniej w organizacji.

Przeciwnikiem doświadczonego Amerykanina będzie Darren Till (15-0-1), 24-letni, niepokonany zawodnik pod szyldem UFC stoczył trzy pojedynki i nie poniósł jeszcze nigdy porażki w całej swojej karierze w MMA. W jego ostatniej walce podczas UFC FIGHT NIGHT: VOLKOV vs. STRUVE Till zwyciężył dominująco z Bojanem Velickovicem. Dla Brytyjczyka będzie to bez wątpienia najważniejsza walka w jego dotychczasowej karierze.

Till zrobi jednak wszystko, aby dopisać kolejne zwycięstwo do swojego konta i pozostać niepokonanym zawodnikiem. Darren jest pewny siebie:

Mam 10 razy więcej siły niż on. Zatrzymam go w pierwszej rundzie! To będzie wspaniałe przeżycie zawalczyć w Polsce i mieć fanów po swojej stronie. Fani z Liverpoolu na pewno będą ze mną w Polsce i jestem ogromnie wdzięczny za wsparcie. Walka wieczoru to dla mnie ogromny zaszczyt.

Aktualnie karta walk gali UFC Fight Night 118 przedstawia się następująco:

Walka wieczoru:
170 lbs.: Donald Cerrone (32-9-1) vs. Darren Till (15-0-1)

Pozostałe:
115 lbs.: Karolina Kowalkiewicz (10-2) vs. Jodie Esquibel (6-2)
205 lbs.: Jan Błachowicz (19-7) vs. Devin Clark (8-1)
185 lbs.: Oskar Piechota (9-0-1) vs. Jonathan Wilson (7-2)
185 lbs.: Ramazan Emeev (15-3) vs. Trevor Smith (15-7)
265 lbs.: Adam Wieczorek (8-1) vs. Dmitry Smolyakov (8-2)
135 lbs.: Damian Stasiak (10-4) vs. Brian Kelleher (17-8)
155 lbs.: Marcin Held (22-7) vs. Teemu Packalen (8-2)
145 lbs.: Artem Lobov (14-13-1) vs. Andre Fili (16-5)

Macie już bilety?

 

źródło: Informacja prasowa, facebook, Twitter