Potwierdziło się! W walce wieczoru gali UFC 197 zmierzą się ze sobą Conor McGregor (19-2) i Rafael Dos Anjos (25-7), natomiast w drugiej walce wieczoru zobaczymy Holly Holm (10-0) i Mieshę Tate (17-5) (o czym pisaliśmy TUTAJ).

Walka Conora McGreogra i Rafaela dos Anjosa odbędzie się w wadze lekkiej, a jej stawką będzie pas w tej właśnie kategorii.

Jak powiedział, tak też zrobił – Conor McGregor po znokautowaniu Jose Aldo na UFC 194 i zdobyciu pasa mistrzowskiego w kategorii piórkowej zapowiedział, że jego planem jest zdobycie pasów UFC w dwóch kategoriach i chce zawalczyć z mistrzem kategorii lekkiej, Rafaelem dos Anjosem – teraz ma szansę. Irlandczyk na lipcowej gali UFC 189 znokautował Chada Mendesa pod koniec pierwszej rundy, zdobywając tymczasowy pas mistrzowski. Wcześniej, w swojej karierze w największej organizacji pokonywał kolejno Dennisa Sivera, Dustina Poiriera, Diego Brandao, Maxa Hollowaya i Marcusa Brimage. Cztery z tych starć wygrywał przez nokaut.

W swojej drugiej obronie pasa mistrzowskiego, Rafael dos Anjos zawalczy przeciwko walczącemu na codzień kategorię niżej McGregorowi. Brazylijczyk jest obecnie na fali pięciu zwycięstw z rzędu. Na marcowej gali UFC 185 całkowicie zdominował Anthony’ego Pettisa odbierając mu pas, a w swojej ostatniej walce w minutę uporał się z Donaldem Cerrone, którego znokautował uderzeniami technicznie.

Informację tę potwierdziła organizacja UFC na swojej stronie internetowej, a także Conor McGregor na Facebooku oraz Twitterze!

Gala UFC 197 odbędzie się 5 marcia w Las Vegas. Wcześniej lokalizacja miała być inna – Rio de Janeiro w Brazylii, jednak z powodów kryzysu ekonomicznego, zostały podjęte decyzje o przeniesieniu gali do Stanów Zjednoczonych.