UFC ogłosiło kolejne mocne zestawienie na UFC on ESPN+ 1 . Będzie to bój w wadze lekkiej pomiędzy weteranem Donaldem Cerone (34-11) a młodym wilkiem Alexandrem Hernadezem (10-1). W walce wieczoru zobaczymy pojedynek o pas mistrzowski kategorii muszej pomiędzy Henrym Cejudo (13-2) a T.J. Dillashawem (16-3).

Dla „Kowboja” będzie to powrót do dywizji lekkiej po ponad trzech latach nieobecności. Przez ten okres stoczył aż 9 pojedynków i podobnie jak w  wadze do 70 kilogramów był zawodnikiem ścisłej czołówki. Jest on przede wszystkim znany ze swojego tempa toczenia walk. Można śmiało powiedzieć, że jest jednym z najbardziej aktywnych wojowników w historii organizacji. Cerone jest jednym z ulubieńców fanów, dzięki swojej nietuzinkowej osobowości oraz ze względu na swój styl walki, który niemal zawsze gwarantuje ogromne emocje. Przez całą swoją karierę w amerykańskiej organizacji zgarnął aż 12 bonusów za swoje występy. W ostatnim starciu wrócił na zwycięskie tory poddając w pierwszej rundzie Mike’a Perry’ego (12-4).

Alexander Hernadez jest tegorocznym nabytkiem organizacji UFC. Przebojem wdarł się do wagi lekkiej pokonując kolejno Beneila Dariusha (15-4-1) oraz Oliviera Aubina-Merciera (11-4). Aktualnie posiada imponującą serię 8 zwycięstw z rzędu. Obecnie zajmuje wysokie 12 miejsce w rankingu UFC.

Jest to bez wątpienia świetne zestawienia dwóch fenomenalnych zawodników. Będzie to starcie starego wyjadacza z ambitnym młodym wilkiem. Gala UFC on ESPN+1 odbędzie sie 19 stycznia na Brooklynie.

źródło: twiiter