Potwierdziły się plotki krążące od pewnego czasu, dotyczące kolejnej walki Joanny Jędrzejczyk w UFC. Polka zawalczy jednak nie jak podawano w doniesieniach w San Francisco, lecz w Tampie, która znajduje się na dobrze znanej naszej rodaczce Florydzie.

Polka wejdzie do oktagonu przeciwko byłej rywalce Karoliny Kowalkiewicz i jednej z weteranek kobiecego MMA niższych kategorii wagowych, Michelle Waterson. Informacje tę potwierdziła oficjalnie organizacja UFC za pośrednictwem własnego profilu na mediach społecznościowych.

Do walki dwóch utytułowanych zawodniczek kategorii słomkowej dojdzie 12 października 2019 roku. Pojedynek będzie główną atrakcja wydarzenia i potrwa na dystansie mistrzowskim czyli 5 rund po 5 minut każda.

Rozpędzona serią trzech zwycięstw Waterson, z pewnością będzie chciała wykorzystać szansę jaką daje pojedynek z byłą wieloletnią dominatorką jej kategorii wagowej.

Dla Asi potencjalna wygrana to również potencjalna trampolina do walki o tytuł. Zapowiada się więc niezwykle ciekawe zestawienie. Polka wróci do oktagonowej rywalizacji po prawie rocznej przerwie. Ostatnio była mistrzyni cieszyła się ze zwycięstwa w lipcu zeszłego roku, kiedy to pokonała jednogłośnie wysoko rozstawioną w rankingu kategorii słomkowej, Tecię Torres.