fbpx
Strona główna Aktualności Organizator „Armia Fight Night” o meczach MMA między żołnierzami z Polski i...

Organizator „Armia Fight Night” o meczach MMA między żołnierzami z Polski i innych krajów

źródło: facebook / Armia Fight Night foto: TerazFoto.pl
Filip Bątkowski, organizator i pomysłodawca gal Armia Fight Night, gościł we wczorajszym programie Puncher Extra Time.

Zapytany, jak wygląda klucz, za pomocą którego wyszukuje zawodników mających zawalczyć na galach, Filip Bątkowski odpowiedział:

Sylwka [Sylwestra Millera – przyp. red.] znalazłem np. w ten sposób, że pojechałem na Legię, zrobiliśmy sparing, natłukł mi, więc stwierdziłem, że się nadaje… Oczywiście żartuję, ale część tych chłopaków faktycznie znam po prostu z maty i jeżeli wiem, że ktoś jest dobry, to wówczas proponuję mu współpracę. Pozostałych wyszukuję różnie – śledzę przebieg Mistrzostw Wojska Polskiego, Mistrzostw Służb Mundurowych, rozglądam się wszędzie, gdzie mogę, dzwonię, pytam. Zdarza mi się jeździć po jednostkach i sprawdzać czy funkcjonują w nich sekcje sportów walki. Każdego zawodnika weryfikuję następnie pod tym kątem, czy nadaje się on do występowania w telewizji i czy po prostu da sobie radę na wymaganym poziomie.

Prowadzących program zainteresowała kwestia ewentualnych pojedynków międzypaństwowych na poziomie gal Armia Fight Night, np. z Rosjanami czy Amerykanami.

Projekt „Armia Fight Night” może realizować różne koncepcje, mające na celu zarówno rozwój dyscypliny jak i szkolenie żołnierzy.

powiedział organizator.

Nie wykluczam, że w przyszłości może on stanowić również pomost do współpracy międzypaństwowej i na pewno chciałbym zachęcić do rywalizacji również osoby z innych państw. Na pewno nie będzie to łatwe, ponieważ konieczne jest podpisanie odpowiednich porozumień, ale myślę, że w przyszłym roku uda nam się to zrobić. Chciałem, by wydarzyło się to już teraz, na setną rocznicę niepodległości Polski, ale z powodu trudności proceduralnych nie udało mi się domknąć tej sprawy.

podsumował.

Przypominamy, że kolejna gala Armia Fight Night odbędzie się 24 listopada w Siedlcach.

 

źródło: Polsat Sport