Oskar Piechota poznał nazwisko rywala i termin kolejnej walki w UFC

Piechota i Soldic nominowani przez Cage Warriors do KO roku
źródło: facebook / Oskar Piechota

Po rewelacyjnym debiucie na październikowej gali UFC w Gdańsku, Oskar Piechota rusza ponownie do boju. Właśnie ogłoszono nazwisko rywala i termin jego drugiej walki w oktagonie.

Jak donosi MMAfighting.com, Oskar Piechota (10-0-1) przywita w oktagonie uczestnika programu The Ultimate Fighter, Tima Williamsa (15-3), dla którego będzie to debiutancka walka dla największej organizacji MMA na świecie.

Williams pojawił się w dwóch edycjach TUFa – w 2012 i 2013 roku. Organizacja UFC zdecydowała się zakontraktować go po tym, jak odniósł pięć zwycięstw pod rząd na lokalnych amerykańskich galach. Co ciekawe, jego ostatnim skalpem jest Jay Silva, który deklaruje obecnie chęć kontynuowania kariery w MMA nie w dywizji średniej, lecz ciężkiej.

Oskar Piechota ma za sobą doskonały rok: najpierw udało mu się zdobyć pas mistrzowski organizacji Cage Warriors (czerwiec 2017), a następnie z powodzeniem zadebiutować przed własną publicznością w barwach UFC, 21 października w Gdańsku.

Walka odbędzie się 18 lutego w Austin, USA. W main evencie gali zawalczy Donald Cerrone z Yancy’m Medeiros.

 

źródło: Twitter, MMAfighting.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUFC zadebiutuje w Rosji jesienią tego roku? Obiekt już wynajęty.
Następny artykułDoniesienia: Roberto Soldic poznał rywala na pierwszą obronę pasa wagi półśredniej KSW
Zakochana w MMA od chwili, gdy na gali KSW 13 w 2010 r. zobaczyła Krzyśka Kułaka wjeżdżającego do Spodka wozem opancerzonym, tuż przed walką z Vitorem Nobregą. Zaskakująco szybko połapała się, że KSW to nie nazwa sportu. Każda gala MMA to dla niej święto. Podczas pojedynków swoich ulubieńców zdziera gardło na doping, a w przerwach krytycznym okiem przygląda się organizacji gali i strojom publiczności (jak każda „baba”). W zawodnikach ceni nie tylko umiejętności, ale też pierwiastek szaleństwa. Uwielbia Conora McGregora, Mirko Cro Copa oraz Daniela Omielańczuka i Janka Błachowicza. Nie wyobraża sobie MMA bez komentarzy Jurasa i jest przeszczęśliwa od czasu, gdy gale UFC emitowane są na antenie Polsatu Sport.