Po tygodniach niepewności, nareszcie mamy potwierdzenie. W walce wieczoru jubileuszowego UFC 300 dojdzie do konfrontacji o panowanie w wadze półciężkiej. Alex Pereira położy na szali swój pas w starciu z byłym czempionem Jamahalem Hillem.

Aktualnie jeden z większych gwiazdorów największej organizacji MMA na świecie Alex Pereira (9-2), swój mistrzowski pas wagi półciężkiej zdobył w listopadzie minionego roku. Podczas gali z numerem 295 stanął w szranki z Jirim Prochazką (29-4-1), brutalnie rozbijając go przed końcem drugiej odsłony.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Do pierwszej obrony „Poatan” przystąpi już 13 kwietnia, podczas hitowego wydarzenia UFC 300. Skonfrontuje się wtedy z byłym mistrzem Jamahalem Hillem (12-1). Pojedynek ten zwieńczy cały event.

Zobacz także: UFC 298 – wyniki. Topuria nowym mistrzem!

Dla Hilla będzie to pierwsze starcie od stycznia minionego roku, kiedy to zdobył pas. Pokonał wówczas na pełnym dystansie Glovera Teixeirę (33-9). Chwilę później nabawił się jednak bardzo poważnej kontuzji i podjął decyzję o zwakowaniu trofeum. Teraz nareszcie będzie miał szansę, by je odzyskać.

Źródło: Instagram/UFC, fot. Chris Unger/Zuffa LLC