Paulo Costa ponownie prowokuje byłego mistrza – Roberta Whittakera

120
Grafika: InTheCagePL

Już od jakiegoś czasu mówi się o potencjalnym pojedynku Paulo Costy z Robertem Whittakerem. Brazylijczyk po raz kolejny, tym razem za pośrednictwem mediów społecznościowych, wyzywa byłego czempiona do konfrontacji.

Paulo Costa (13-1) od dawna nie potrafi przejść obojętnie obok osoby Roberta Whittakera (22-5). Obaj zawodnicy okupują topowe lokaty w kategorii, w której na co dzień występują. O ich hipotetycznej konfrontacji, głosy dochodzą już od jakiegoś czasu, jednakże na ten moment żadna ze stron nie zajęła jeszcze oficjalnego stanowiska.

„Eraser” ponownie zwrócił się ku Whittaerowi, namawiając go do podpisania kontraktu na pojedynek.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Paulo Costa (@borrachinhamma)

„#podpisz Wiem, że Rob jest wojownikiem, dlatego to zrobi.”

Zobacz także: NAJ2020 – ODKRYCIE ROKU [POLSKA]

Costa po raz ostatni zameldował się w oktagonie podczas gali UFC 253. Skrzyżował wówczas rękawice z czempionem – Israelem Adesanyą (20-0), jednakże nie był w stanie wystarczająco mocno się mu przeciwstawić, przegrywając od samego początku starcia… starcia, które zakończyło się w drugiej rundzie, gdy Brazylijczyk runął na deski. Była to dla niego pierwsza przegrana w zawodowej karierze MMA.

„The Reaper” może natomiast pochwalić się serią dwóch wygranych z rzędu. Swój ostatni pojedynek stoczył na evencie z numerem 254, gdy stanął w szranki z Jaredem Cannonierem (13-5). Po 15-minutowym boju, to Australijczyk okazał się lepszy, jednogłośnie zwyciężając na kartach sędziowskich.

Źródło: Instagram/Paulo Costa