Paweł Jóźwiak o kontrakcie Grzebyka, title-shocie Duszy i przetasowaniach na karcie FEN 28

310

Pandemia koronawirusa dotknęła wiele branż, również MMA. Skutkiem tego będą przetasowania na karcie walk FEN 28, a także zamiana hali Globus na studio telewizyjne. O tym i o kilku innych ciekawych sprawach opowiedział Paweł Jóźwiak.

W rozmowie z naszą redakcją, Paweł Jóźwiak odpowiedział na pytanie dotyczące kontraktu Andrzeja Grzebyka. Prezes FEN potwierdza, że zawodnik Legion Team Tarnów ma wciąż ważny kontrakt z jego organizacją.

Nic się nie zmieniło, Andrzej ma z nami ważny kontrakt. Żeby ten kontrakt wypełnić, musi stoczyć jeszcze jedną walkę. Dopóki tego nie zrobi, to nie ma tematu i Andrzej chyba zdał sobie z tego sprawę, że nikt tutaj nie odpuści.

W dalszej części wywiadu mogliśmy się dowiedzieć, że Szymon Dusza już wygraną nad Kamilem Gniadkiem zapewnił sobie walkę o pas, a ta najbliższa na FEN 28 miała być bardziej pojedynkiem na przetarcie.

Walkę o pas zapewnił sobie wcześniej. Już na kolejnej gali, która miała odbyć się w czerwcu miał walczyć o pas. Ta walka teraz, to nawet nie eliminator tylko pojedynek na przetarcie przed walką o pas. Nie wiadomo, co teraz z czerwcową galą, która może odbyć się w sierpniu. Ale z tego, co wiem Szymon zawalczy na gali FEN 28, o ile uda nam się ja w najbliższym czasie przeprowadzić.

Przyszła również pora na pytanie, o przeniesienie całej karty walk w niezmienionym stanie na kolejny termin. Niestety prezes poinformował, że zajdą pewne zmiany.

Karta przejdzie pewne zmiany. Nie wszyscy są wstanie podtrzymywać formę. Część zawodników trenuje w warunkach domowych, a część ma lepsze możliwości. Ale na pewno karta przejdzie jakieś perturbacje.

W rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl – Paweł Jóźwiak przyznał, że z pierwotnej karty walk FEN 28 wypadną zawodnicy zagraniczni, a także niektórzy zawodnicy z Polski.

Karta walk przejdzie przetasowania. Wypadną zawodnicy z zagranicy, wypadną też niektórzy zawodnicy z Polski, także będzie kilka znaczących zmian. Innego rywala będą mieli Szymon Bajor, Szymon Dusza, Izabela Walczak, Adam Pałasz i Marcin Naruszczka również.

Wiadomo już, że gala FEN 28 nie odbędzie się 11 kwietnia, jak jeszcze do wczoraj planowała organizacja. Póki, co nie ma nowego terminu, wiadomo jedynie, że nie odbędzie się tak jak pierwotnie planowano w hali Globus, tylko w studio telewizyjnym.

Zobacz również: 11 kwietnia – nowa data FEN 28? [UPDATED]

źródło: wp.pl