Paweł Nastula promuje akcję „Stop zwolnieniom z WF – spotkanie z mistrzem”

8
(Foto: Paweł Nastula / Facebook)

Dzisiaj w Elblągu odbyła się akcja „Stop zwolnieniom z WF – spotkanie z mistrzem”, która była elementem rozpoczynającym jutrzejszy Judo Camp. Mistrz olimpijski, prezydent Elbląga, członkowie klubu UKS Olimpia Judo Elbląg, prezes Roman Gdula oraz trener Leszek Wilk zachęcali uczniów elbląskich szkół, aby nie unikali lekcji WF-u.

Akcja odbyła się w Hali Sportowo-Widowiskowej, gromadząc na trybunach ponad 2.000 elbląskich uczniów i dodatkowo kilkudziesięciu ćwiczących na macie. W pokazowych treningach z młodymi judokami wziął oczywiście aktywny udział Paweł Nastula.

Na samym początku odbyła się krótka konferencja prasowa, podczas której prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, wspomniał rozpoczynający się od jutra obóz Judo i powitał Pawła Nastulę:

Serdecznie witam Pana Pawła Nastulę, cieszę się, że nasi adepci judo będą mogli podpatrzeć i skorzystać z jego umiejętności. Judo Camp jest wspaniałą imprezą przy okazji której możemy przesłać do dzieci i ich rodziców komunikat pn. ‚Stop zwolnieniom z WF-u’ i wskazywać, że sport rozwija młodych elblążan. Elbląg staje się na te kilka dni stolicą judo, dziękuję Organizatorom imprezy za wielki wysiłek w przygotowanie imprezy.

Swoją wypowiedź, Paweł Nastula rozpoczął od podziękowań za zaproszenie:

Dziękuję za zaproszenie do udziału w Judo Camp, w którym bierze imponująca liczba blisko 1000 uczestników. Z doświadczenia, od strony szkoleniowej, wiem, że takie obozy i treningi, gdzie spotyka się zawodników z innych krajów pomagają w rozwoju sportowych umiejętności

Mistrz olimpijski dodał także, jakie są olbrzymie plusy takich spotkań i jak ważne one są:

Przy okazji takich spotkań mamy szansę dotrzeć do młodych, aby ograniczyć plagę zwolnień z WF-u. Warto wskazywać też nauczycielom WF-u, że jeżeli uczniowie mają brać udział w ich lekcjach, to dzieci nie powinny zajmować się same sobą, lekcje te muszą być atrakcyjne. Pragnę również zachęcić do uprawiania samego judo, które jest dyscypliną dla wszystkich, rozwijającą cały organizm, a judoka przewracając się rzadko zrobi sobie krzywdę, bo wie jak upaść, jak ułożyć ciało.

Na Judo Camp zjadą ekipy z kilku regionów Polski, a także z Litwy, Czech, Szwecji, Rosji, Norwegii oraz Niemiec. Kilka słów dodali jeszcze przedstawiciele UKS Olimpia Judo Elbląg, Leszek Wilk i prezes Roman Gdula:

Elbląski Judo Camp cieszy się dobrą atmosferą, może liczyć na wsparcie miasta, a dzięki temu, że odbywa się w Elblągu większy ruch w w tym okresie odnotowuje branża hotelowa. To wszystko zachęca, by zawalczyć o organizację Mistrzostw Polski Juniorów w Judo

Źródło: fakty.elblag.pl