Petr Yan stracił pas przez złe podpowiedzi narożnika? Były mistrz przeprasza i liczy na rewanż

599
Twitter

Petr Yan z pewnością nie tak wyobrażał sobie tę noc. Walczący pod flagą Rosji zawodnik stracił swój mistrzowski pas wagi koguciej na rzecz Aljamaina Sterlinga, po fatalnym faulu.

Całe starcie Aljamaina Sterlina (20-3) z Petrem Yanem (15-2) prowadzone było w niesamowicie wysokim tempie. Obaj zawodnicy nie odpuszczali nawet na moment, fundując nam – kibicom – świetne widowisko. Czar prysł po tym, jak w czwartej rundzie, „Funk Master” padł jak rażony na deski po nielegalnym kolanie ze strony Rosjanina.

Zobacz także: UFC 259: Aljamain Sterling zdobywa pas w wyniku dyskwalifikacji [WIDEO]

Ciekawy wątek pojawił się tuż po samej walce. Joe Rogan, który miał przyjemność rozmawiać z Amerykaninem, zdradził, iż będący obok narożnika Yana, Khabib Nurmagomedov (29-0) przekazał komentatorom, że ten otrzymał złe podpowiedzi od ludzi ze swojej drużyny.

Aljamain, pozwól, że przekażę ci to, co powiedział nam Khabib Nurmagomedov. Był przy narożniku Petra Yana i ten zapytał, czy może kopać, a oni odpowiedzieli: 'Tak, tak, zrób to.' Potem on wypłacił ci kolano w twarz, co było absolutnie nielegalne. Dostał złą podpowiedź od własnej drużyny. Nie wiem, czy doszło do nieporozumienia, ale to było absolutnie niedopuszczalne.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Na koncie 28-latka zapisała się pierwsza porażka pod szyldem UFC, a co za tym idzie – utracił mistrzowski pas. Ambicja nie pozwala mu odpuścić, dlatego już na konferencji prasowej poprosił o rewanżową walkę z nowo koronowanym czempionem.

Słabo. Było widać, iż on jako zawodnik też nie chce przyjąć takiego pasa. Jeśli tylko wyzdrowieje, mam nadzieję, że szybko dojdzie do rewanżu.

Yan zwrócił się do niego także za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie przeprosił za swój błąd.

„Aljamain, przepraszam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Nie chciałem ci zadać nielegalnego ciosu. Po prostu popełniłem duży błąd, za który słono zapłaciłem.”

Źródło: YouTube/UFC – Ultimate Fighting Championship, Twitter/Petr Yan