UFC 259: Aljamain Sterling zdobywa pas w wyniku dyskwalifikacji [WIDEO]

1029
Twitter UFC/screeny

Świetnie zapowiadający się pojedynek pomiędzy Aljamainem Sterlingiem i Petrem Yanem zakończył się nielegalną akcją kolanem w parterze w wykonaniu mistrza.

Runda 1:

Middlekick Aljamaina Sterlinga. Po chwili akcja ponowiona. Bardzo agresywnie nastawiony Jamajczyk. Sporo ciosów prostych i kopnięć na każdych płaszczyznach. Petr Yan zepchnięty do defensywy. Świetne latające kolano pretendenta doszło do głowy przeciwnika! Totalnie bezbronny mistrz, wyłącznie skupiał się na defensywie, chowając głowę za podwójną gardą. Odpowiedź middlekickiem po stronie Rosjanina. Przechwycona noga pretendenta i sprowadzenie do parteru, lecz nie rzucił się za rywalem i dał mu wstać. Kolejne latające kolano w wykonaniu Jamajczyka, który zasypywał go gradem ciosów. Yan cofnięty na siatkę, sprowadzony do parteru. Mistrz szybko wstał, zachodząc za plecy rywalowi. Celny krzyżowy Yana po powrocie do stójki, Sterling padł na deski! Wycinające niskie kopnięcie Petra. Aljamain na deskach. Ciosy na tułów, kolano Sterlinga. Sprowadzenie, odwrotny trójkąt nogami z dołu zapięty przez pretendenta. Odwrócona pozycja, walka powróciła do stójki. Middlekick czempiona, desperacki klincz Jamajczyka, zajęcie pleców przez mistrza i rzut do parteru. Walka powróciła do stójki, kolano i obrotowy backfist Sterlinga.

Runda 2:

Desperacka próba obalenia przez klincz po stronie Aljamaina. Zamachowy lewy cep Rosjanina, lecz nieudany. Pretendent po jednym z kopnięć stracił równowagę i wylądował na plecach. Po chwili, walka powróciła do stójki, gdzie Sterling mocno ruszył na rywala, swoją firmową kombinacją. Zepchnięty na siatkę Yan doskonale bronił się przed ofensywnymi akcjami zapaśniczymi przeciwnika. Próba dojścia do nogi na wysoko przez Aljamaina. Pojedyncze ciosy Petra, na głowę i tułów. Kolano na korpus po stronie Rosjanina. Mistrz sam poszedł po sprowadzenie, zajmując pod siatką plecy przeciwnika.

Runda 3:

Middlekick Jamajczyka. Niskie kopnięcie mistrza. Krótkie ciosy pretendenta. Wycinające kopnięcie Yana, cios na tułów. Desperackie dojście do klinczu Sterlinga, próba obalenia, wyłapanie ręka-głowa przez Yana. Próba lowkicka zawodnika z Jamajki, lecz dobrze wybroniony przez rywala. Middlekick Yana. Sterling zepchnięty na siatkę, jab. Kolejne ciosy dochodziły do głowy pretendenta. Kombinacja ciosów na korpus po stronie Aljamaina. Sterling wycięty jak dziecko, młot w parterze spuszczony na głowę przez Yana. Kolejna próba sprowadzenia spod siatki przez pretendenta. Kolano Yana na rozerwanie, Sterling padł na deski po obrotowym łokciu, który sam wyprowadził. Kolejny raz Aljamain wycięty. Axe kick Yana na tułów leżącego na plecach przeciwnika, lecz przestrzelony. Czytelne sprowadzenie, po raz kolejny, pretendent wpadł w duszenie ręka-głowa. Yan nie ciągnął jednak dźwigni za wszelką cenę. Sporo niskich kopnięć wyprowadzanych przez Sterlinga. Obalenie na korzyść Rosjanina.

Runda 4:

Frontalne kopnięcia na tułów po stronie Sterlinga. Yan po raz kolejny ośmieszył rywala w jego płaszczyźnie, kładąc go na plecach i okopując nogi. Kolano na tułów Rosjanina. Cios na tułów i prawy sierpowy mistrza. Pchane ciosy na korpus Sterlinga i niskie kopnięcia, kolana na korpus. Próba rzutu z judo, który wybronił Petr. „No Mercy” spychał przeciwnika ciosami prostymi i ruszył z kombinacją, chcąc zamknąć go na siatce. Próba obalenia z klinczu pod ogrodzeniem, lecz nieudana. Wymiany na ciosy, obrotowe łokcie i obrotówki na korpus Sterlinga. Kolejne pojedyncze ciosy Yana lądowały na głowie i tułowiu pretendenta. Kolano na głowię po stronie Rosjanina. Jamajczyk za wszelką cenę próbował sprowadzenia, które bez problemu zrywał oponent. Niemrawe wysokie kopnięcia Aljamaina. Sterling w parterze zainkasował potwornie mocne nielegalne kolano, po którym Jamajczyk padł na deski. Sędzia błyskawicznie zainterweniował i przerwał walkę.

Z powodu nielegalnej akcji i braku możliwości kontynuowania pojedynku przez Aljamaina Sterlinga i dyskwalifikacji Petra Yana – Jamajczyk został nowym „mistrzem”.