Po raz pierwszy, po prawie czterech latach rozbratu z klatką, Sage Northcutt powróci do akcji!

Nieudany „produkt marketingowy” Dany White’a – Sage Northcutt po rozstaniu z organizacją UFC związał się z azjatycką promocją – ONE Championship. Debiutu jednak Amerykanin nie będzie mile wspominał, gdyż już w 26 sekundzie padł ciężko znokautowany przez Cosmo Alexandre, doznając mnóstwa złamań twarzoczaszki. Od tamtej pory – ani Northcutt ani jego rywal nie pojawili się w klatce.

Dziś wiemy już natomiast, że zawodnik z Texasu powróci niebawem do rywalizacji. Będzie to miało miejsce na gali ONE Fight Night 10, która odbędzie się w Colorado. W main evencie, legendarny Demetrious Johnson stanie do trylogii z Adriano Moraesem, stawką pojedynku będzie mistrzowski pas dzierżony aktualnie przez Amerykanina.

Northcutt powróci z Ahmedem Mujtabą. Zawodnik z Pakistanu to specjalista w zakresie poddań. Tylko jedna jego wygrana walka dotrwała do decyzji. Dla organizacji ONE stoczył dotychczas sześć pojedynków, z czego wygrał cztery. Nie będzie to z pewnością łatwa przeprawa dla powracającego po długiej przerwie Northcutta.

O zestawieniu oficjalnie poinformowała organizacja.

Zobacz także: Trener Conora McGregora jest pewien, że jego podopieczny powróci do klatki w tym roku

źródło: Twitter / ONE Championship